POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [01.08.2017, 11:18:57] • Kamień Pomorski

II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

fot. kam

Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim wraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz Klubem Biegacza Kamień Pomorski organizują II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego.

W najbliższą sobotę, 5 sierpnia 2017 roku w Kamieniu Pomorskim w naszym mieście odbędzie II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego. Bieg rozpocznie się o godzinie 16:00. Zawodnicy-biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km.

II Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

fot. kam

Trasa biegu następującymi ulicami: Gryfitów – vis a vis Ratusza, Plac Katedralny, Stefana Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Lipowa, Aleją Mistrzów Żeglarstwa, Bałtycka, Wilków Morskich, Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Basztowa, Władysława Jagiełły, Ludwika Solskiego, Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Adama Mickiewicza, Wojska Polskiego, Szpitalna, za budynkiem Zakładu Przyrodoleczniczego, a przed wjazdem do Szpitala Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim skręt w lewo do parku zdrojowego (bieg ścieżką), Lipowa, Aleja Mistrzów Żeglarstwa i ponownie Bałtycka, Wilków Morskich, Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Basztowa, Władysława Jagiełły, Ludwika Solskiego, Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Adama Mickiewicza, Wojska Polskiego, Szpitalna, za budynkiem Zakładu Przyrodoleczniczego, a przed wjazdem do Szpitala Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim skręt w lewo do parku zdrojowego (bieg ścieżką), Lipowa, Aleja Mistrzów Żeglarstwa, Bałtycka i koniec biegu na Gryfitów vis a vis Ratusza.

Organizatorzy biegu z góry przepraszają za niewielkie utrudnienia w ruchu samochodowym. Na pewien czas poszczególne ulice będą wyłączane z ruchu. W newralgicznych punktach nad bezpieczeństwem biegaczy i kierowców będzie czuwać Policja, w pozostałych strażacy oraz wolontariusze.

mzk


źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Niedziela [06.08.2017, 22:37:45] • [IP: 37.7.201.***]

Przepraszaja za utrudnienia, dzieki przez 40 min nie moglem do domu dojechac masakra na stadion biegac a nie

Gość • Środa [02.08.2017, 00:02:58] • [IP: 79.186.211.**]

Rozkaz o wybuchu powstania wydał 31 lipca 1944 r. dowódca AK gen. Tadeusz Komorowski" Bór", uzyskując akceptację Delegata Rządu Jana S. Jankowskiego. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Jednak zaledwie co czwarty z nich liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku. Na wieść o powstaniu w Warszawie Reichsfuehrer SS Heinrich Himmler wydał rozkaz, w którym stwierdzał:" Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców, Warszawa ma być zrównana z ziemią i w ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy". Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczny i samotny bój z wojskami niemieckimi. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Poległo również ok. 3, 5 tys. żołnierzy z Dywizji Kościuszkowskiej. Straty ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie zburzone. Specjalne oddziały niemieckie, używając dynamitu i ciężkiego sprzętu, jeszcze przez ponad trzy miesiące metodycznie niszczyły resztki ocalałej zabudowy. Ponad 100 000 warszawiaków wysłano na przymusowe roboty do Rzeszy, wbrew układowi o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie, a dalsze kilkadziesiąt tysięcy umieszczono w obozach koncentracyjnych SS, w tym w Ravensbrueck, Auschwitz i Mauthausen". Sierpniowe powstanie warszawskie z powodu braku skutecznej pomocy upada w tej samej chwili, gdy armia nasza pomaga wyzwolić się Francji, Belgii i Holandii. ponad 100 000 warszawiaków wysłano na przymusowe roboty do Rzeszy, wbrew układowi o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie, a dalsze kilkadziesiąt tysięcy umieszczono w obozach koncentracyjnych SS, w tym w Ravensbrueck, Auschwitz i Mauthausen". (N. Davis" Powstanie '44")

Gość • Środa [02.08.2017, 00:01:37] • [IP: 79.186.211.**]

Dzisiaj jest 73 rocznica Powstania Warszawskiego tak ważna dla Polaków i dziwne jest, że nikt o tym tu nie wspomina!

Gość • Wtorek [01.08.2017, 21:42:42] • [IP: 94.254.132.***]

Jak to ładnie było z parkingiem wokół ratusza

Gość • Wtorek [01.08.2017, 21:02:30] • [IP: 37.47.138.***]

niech naprawia podswietlenie ratusza /wiezyczka i fronton/ oraz 1 lampe - nie swieci wogole od miesiaca

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Informujemy, że w dniu 23 stycznia 2025 roku (czwartek) firma MAMMO-MED Sp. z o.o. z Gdańska, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi przeprowadzi w Dziwnowie bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny mammobus, będzie stał w tym dniu na parkingu przy Szkole Podstawowej (w osi ulicy Reymonta) od godziny 9.00. Bezpłatne badania obejmują Panie od 45 do 74 roku życia. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerami telefonów: 61 222 37 00, 583 257 602. ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■