Posiada tytuł magistra inżyniera w zakresie nawigacji morskiej i ratownictwa. W 2006 roku uzyskał dyplom oficera pokładowego. Od 2007 roku pracował w administracji morskiej, w tym przez dwa lata w Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego EMSA. Zajmował się tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ochrony żeglugi, w szczególności koordynacją i przygotowywaniem projektów międzynarodowych, europejskich i krajowych regulacji prawnych w tej sferze oraz implementacją międzynarodowych aktów prawnych do prawa polskiego. Aktywnie uczestniczył w działaniach związanych z monitorowaniem, inspekcjami i audytami administracji morskiej, uznanych organizacji i portów w obszarze bezpieczeństwa morskiego. Pracując w resorcie właściwym ds. gospodarki morskiej zajmował stanowiska m.in. eksperta ds. bezpieczeństwa morskiego, naczelnika wydziału bezpieczeństwa i ochrony żeglugi oraz radcy ministra ds. bezpieczeństwa morskiego. Do czerwca tego roku był zastępcą dyrektora departamentu gospodarki morskiej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Dotychczasowemu dyrektorowi UMS, Andrzejowi Borowcowi, minister Marek Gróbarczyk powierzył stanowisko eksperta - pełnomocnika ministra ds. modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 metra. Andrzej Borowiec jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, gdzie na Wydziale Budownictwa i Architektury studiował inżynierię środowiska. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnej funkcji kierownika budowy i robót w specjalności konstrukcyjno-inżynieryjnej w zakresie budowli hydrotechnicznych. Pracę zawodową w Urzędzie rozpoczął w 1980 roku. W latach 1991 – 2006 był zastępcą dyrektora ds. techniczno-inwestycyjnych, a od września 2008 roku do czerwca 2017 roku kierował pracą Urzędu jako jego dyrektor, nadzorując m.in. największą hydrotechniczną inwestycję Urzędu - budowę infrastruktury dostępowej portu zewnętrznego w Świnoujściu, związaną z powstawaniem terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego (LNG).
Ewa Wieczorek
Starostwo administruje w ramach swojej kompetencji obszarami w granicach powiatu. Wody morskie na Bałtyku (zewnętrzne) znajdują poza granicami powiatu. Natomiast wody morskie wewnętrzne (Dziwna, Zalew Kamieński) oraz pas techniczny UM są w granicach powiatu co oznacza, że dyr. Urzędu Morskiego jest istotnym partnerem Starosty.
KOLEJNY MISIEWICZ
wg. poprzednika trzeba rozumieć że powiat kamieński nie ma nic wspólnego z wodami morskimi ;) zarówno zewnętrznymi jak i wewnętrznymi ;) pozdrawiam :D
Do gościa z 03.07 - Urząd Morski w Szczecinie zawiaduje znaczną częścią pow. Kamieńskiego tj. wody morskie wewnętrzne jak Dziwna, porty, mariny, przystanie, rybołówstwo oraz wody Zalewu kamieńskiego w pow. Kamień.Pom. jak też przybrzeżne tereny lądowe tzw. pas techniczny UM.
A co ten Pan ma wspólnego z powiatem kamieńskim, że na portalu ikamien jest artykuł o nim? Równie dobrze, można napisac kto został dyrektorem jakiegoś parku narodowego na południu PL.