POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [15.06.2017, 22:59:04] • zachodniopomorskie

718 km wyzwań przed flisakami

Aż z czeskiego Bohumina przypłyną w tym roku na Pomorze Zachodnie i szczecińskie Wały Chrobrego flisacy. 21 czerwca 2017 roku ruszy unikalna wyprawa po wodach Odry, dla zachodniej części Polski – księżnej rzek. Nie może więc dziwić, że patronat honorowy nad Flotyllą XXII Flisu Odrzańskiego objął marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Gospodarka, turystyka, kultura, społeczeństwo, to tylko niektóre z dziedzin życia na jakie oddziałują rzeki. Flisacy i ich wyprawa pokazują jak Odra może tworzyć miejsca pracy, promować ochronę środowiska i ukazywać piękno krajobrazu. W końcu, to także wyprawa wspierająca rozwój portów, rozwijająca żeglugę śródlądową, zarówno tą pasażerską jak i towarową. Wielki finał flisu będzie miał miejsce 8 lipca 2017 r. w Szczecinie.

Flis Odrzański jest od lat olbrzymim wsparciem w promocji i rozwoju, mającego olbrzymie znaczenie dla Pomorza Zachodniego, korytarza transportowego północ-południe. W szlak bezpośrednio wpisuje się rewitalizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej. Alternatywa, dla transportu lądowego i kolejowego. Nie może więc dziwić, że flisacy płyną także dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego, który pomógł sfinansować m.in. budę tratw.

Już od ponad 20 lat Flis Odrzański jest organizowany dzięki aktywności Ligi Morskiej i Rzecznej, Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich oraz nadodrzańskich miejscowości biorących aktywny udział we Flisie. Te działania, koordynują Urzędy Marszałkowskie Województw od Pomorza Zachodniego, aż po Opole. Każdego dnia pokład spływu odwiedza do 60 osób. Na mecie w Szczecinie, flotylla jest eskortowana przez nawet 20 jednostek pływających.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Międzyzdroje – Sylwester 2025/2026 w amfiteatrze. Start o godz. 21.00 DJ prezenter i występ Marcina Dilinga, godz. 23.00 koncert zespołu Lanberry, godz. 00.00 życzenia Burmistrza Międzyzdrojów. Zakończenie ok. godz. 01.30 Wstęp wolny ■ Dziwnów – Miejski Sylwester 31 grudnia 2025 r. Plac koncertowy w parku przy ulicy Sienkiewicza. Start o godz. 22.00 DJ Adriano Bezhukowy, spektakularny pokaz Laser Show na powitanie Nowego Roku ■