POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [13.06.2017, 16:12:26] • Kamień Pomorski

Wyjątkowy koncert na kamieńskiej Marinie

Wyjątkowy koncert na kamieńskiej Marinie

fot. Kamieński Dom Kultury

W sobotnie popołudnie gościliśmy muzyków uczestniczących w XI szczecińskim Festiwalu Saksofonowym -SAXMANIA. W programie Festiwalu znalazł się koncert w Kamieniu Pomorskim.

Na terenie Mariny wystąpili muzycy z Włoch, Chin i Polski. Kamieńscy melomani mogli usłyszeć znakomitych szczecińskich muzyków : saksofonistę Dariusza Samóla związanego z Akademią Sztuki , pianistkę Ewę Ruszałę, którzy są również organizatorami Festiwalu z ramienia Fundacji na Rzecz Instrumentów Dętych. Ponadto wystąpili : Julita Przybylska, Joanna Bielska, Agnieszka Jutkiewicz, Jadwiga Leśniak, Valentina Renesto, Francesca Simonelli, Urszula Szyryńska i
Mirosław Jędrzejewski. W ramach Festiwalu odbywają się warsztaty w czasie których powstają nowe formacje : PS-Duo, The ArtSax Duo, Impression Saxophone Ensamble które w Kamieniu Pomorskim wykonały utwory: Carla A Wirtha, Piotra Czjkowskiego, Ludomira Różyckiego, Johana Worleya, Jacoba Ter Weldhuisa. Wysoki poziom wykonawców, piękna pogoda i niezwykłość miejsca dostarczyły widzom niezwykłych doznań.

Wyjątkowy koncert na kamieńskiej Marinie

fot. Kamieński Dom Kultury

Organizatorami koncertu byli: Fundacja na Rzecz Instrumentów Dętych w Szczecinie, Pistacchio Ice & Coffee i Kamieński Dom Kultury.

Kamieński Dom Kultury


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■