POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [07.05.2017, 20:47:05] • Kamień Pomorski

Poniedziałek Dniem Zwycięstwa

Poniedziałek Dniem Zwycięstwa

fot. kam

24 kwietnia 2015 Sejm RP przyjął ustawę o Narodowym Dniu Zwycięstwa obchodzonym 8 maja, jednocześnie znosząc Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności obchodzone 9 maja. Początkowo planowano dla święta 8 maja nazwę Narodowe Święto Zwycięstwa albo nawet całkowite zniesienie tego święta, tj. bez ustanawiania święta innego, święta związanego z zakończeniem II Wojny Światowej. Później planowano, by nazwa święta 8 maja brzmiała Dzień Zwycięstwa, tj. bez przymiotnika narodowy.

Chociaż obecnie nie ma już oficjalnych uroczystości organizowanych przez najwyższe władze państwowe, jednak w wielu miastach jednostki wojskowe wspólnie z samorządami organizują własne obchody święta. W Kamieniu Pomorskim obchody Dnia Zwycięstwa organizują wspólnie Starosta Kamieński i Burmistrz Kamienia Pomorskiego.

Obchody upamiętniające 72. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej rozpocznie o godz. 11.00 na Cmentarzu Wojennym Msza św. Polowa w intencji Ojczyzny. Następnie zgromadzeni na cmentarzu wysłuchają okolicznościowego przemówienia oraz występu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Uroczystość zakończy złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych.

mzk


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [11.05.2017, 12:55:13] • [IP: 83.0.230.***]

to jest twoja prawda pisiorze!!

Gość • Poniedziałek [08.05.2017, 15:02:05] • [IP: 37.47.132.***]

Toć Antek to robi, a mu w mordę plują. Morale w Armii dawno nie było tak wysokie, bo PiS w przeciwieństwie do platfusów zadbał o zwykłych żołnierzy, a nie o oficerów. Za platfusów tylko oficer to był żołnierz. Taka prawda.

Gość • Poniedziałek [08.05.2017, 12:47:55] • [IP: 83.11.144.***]

Teraz po 72 latach robi się ponownie groźnie. Zagraża nam Putin i Merkel z swoimi muzułmanami. Z jednej strony sowiety, z drugiej germanie plus armagedon islamski. Czas przestać wojskowym świętować, a zabrać się za umacnianie armii i doskonalenie obrony.

Gość • Poniedziałek [08.05.2017, 08:17:07] • [IP: 83.11.183.**]

8 maja jedna okupacja zastapila druga. Niemcy rozliczeni komunisci do dzis nie. ..

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Charytatywny Bal Walentynkowy w Międzyzdrojach. Sprzedaż biletów zakończona, cel wsparcia uczniów szkoły ■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■