POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [05.05.2017, 13:09:32] • Kamień Pomorski

Międzyszkolny konkurs ‘Around the United Kingdom’

Międzyszkolny konkurs ‘Around the United Kingdom’

fot. Organizator

Dwudziestego siódmego kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim odbyła się kolejna, już dziewiąta, edycja międzyszkolnego konkursu o zasięgu powiatowym ‘Around the United Kingdom’. Jest to konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który odbywa się w języku angielskim.

Tym razem z kulturą i obyczajami mieszkańców Królestwa, jego historią, literaturą, polityką i geografią zmagali się uczniowie:

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie,

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

Podobnie jak w latach ubiegłych, młodzież wykazała się umiejętnością posługiwania się językiem angielskim i dużą wiedzą. Komisja konkursowa składająca się z nauczycielek języka angielskiego (Nadieżda Baranowa, Elżbieta Kulesza, Katarzyna Burknap-Miechowicz, Izabela Jackowska oraz Katarzyna Wołkow), przyznała nagrody oraz wyróżnienie dla następujących uczniów:

I miejsce: Maja Gabryszak, SP Wolin;
II miejsce: Jakub Nowacki, SP nr 1 Kamień Pomorski;
III miejsce: Martyna Nowicka, SP Wolin;
wyróżnienie: Wojciech Leszczyński, SP nr 2 Kamień Pomorski.

Nagrody główne – statuetki zasponsorował Pan Stanisław Kuryłło. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami i cennymi gadżetami nie tylko wydawnictw językowych.
Składamy podziękowania wydawnictwom: Oxford University Press, PEARSON, Macmillan oraz Panu Mariuszowi Teteli (Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ERTEL S.c.)

Szczególne podziękowanie należy się również Panu Arturowi Kozubowskiemu (Pizzeria Aleksandria) oraz mamom naszych uczniów: Pani Małgorzacie Czerwińskiej i Pani Katarzynie Kubik za przygotowanie poczęstunku.

Dziękujemy nauczycielom języka angielskiego za podjęcie trudu przygotowania uczniów do konkursu i pracę w komisji konkursowej.

Organizatorzy konkursu:
Dorota Wilczyńska i Joanna Gołdyn
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU - WRZOSOWO w dniach: 2025-08-07 - 2025-08-08, w godzinach: 7 sierpnia od 09:00 do 14:00, 8 sierpnia od 09:00 - do 14:00 Wrzosowo od numer od 23 do 65 ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■