POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [26.02.2017, 18:26:43] • Gmina Świerzno

Podatnicy ze Świerzna zapłacą prawie 50 tysięcy złotych odsetek i kosztów procesowych!

Podatnicy ze Świerzna zapłacą prawie 50 tysięcy złotych odsetek i kosztów procesowych!

fot. ikamien.pl

To już kolejna przegrana sprawa sądowa dla wójta Gminy Świerzno Krzysztofa Atrasa. Tym razem upór wójta związany z niedotrzymaniem zapisów porozumienia z Wójewództwem Zachodniopomorskim, będzie kosztował świerznowskich podatników 47.898,00 złotych samych kosztów procesowych i odsetek. Radni na najbliższej sesji 3 marca podejmą decyzję o zmianach do budżetu, które pokryją nowe zobowiązania gminy.

W 2014 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie zrealizował II etap inwestycji polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej w miejscowości Świerzno. Gmina do kilkumilionowej inwestycji miała dorzucić symbolicznie 300 tysięcy złotych. W finale wójt Krzysztof Atras zmienił zdanie i nie zapłacił części kwoty wynikającej z porozumienia. Województwo Zachodnioporskie skierowało sprawę do sądu, w efekcie czego podatnicy z gminy Świerzno słono zapłacą za decyzje świerznowskiej administracji - blisko 50 tysięcy złotych samych odsetek i kosztów procesowych.

Podatnicy ze Świerzna zapłacą prawie 50 tysięcy złotych odsetek i kosztów procesowych!

fot. ikamien.pl

- Będąc wicestarostą przez 2 lata negocjowałem z wójewództwem tę inwestycję. Przebudowa drogi w Świerznie wraz z budową ronda było ogromnym sukcesem, przy którym zabrakło tylko wymiany oświetlenia ulicznego. Takie działania wójta i jego najbliższych doradców doprowadziły do sytuacji, w której gmina nie jest wiarygodnym partnerem dla kogokolwiek.
Za równowartość tych dodatkowych kosztów można by było kupić nowoczesny sprzęt, czy szafki szkolne dla dzieci w szkołach, ale jak zwykle ego wójta jest ważniejsze- skomentował w rozmowie telefonicznej radny powiatu Radosław Drodowicz

Przypominamy, że nie jest to jedyna przegrana sprawa przez gminę Świerzno w ostatnim czasie. Nie tak dawno, gmina Świerzno przegrała dwa procesy z powiatem kamieńskim, w wyniku których same dodatkowe koszty stanowiły wówczas ponad 20 tyś zł. Łącznie więc, po 3 sprawach sądowych gmina Świerzno jest stratna o kwotę blisko 70 tyś zł. Należy zadać sobie pytanie, czy za tak nieprzemyślane decyzje urzędnicy nie powinni czasem odpowiadać osobiście?

Pytanie w tej sprawie skierujemy do Urzędu Gminy w Świerznie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Mokiki • Poniedziałek [27.02.2017, 21:54:37] • [IP: 31.60.7.***]

Zlikwidować gminę Świerzno. To najlepsze co można zrobić żeby było normalnie

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 17:17:33] • [IP: 46.112.175.**]

I co, dwukadencyjność nie jest potrzebna? Czas chyba zrobić porządek z Atrasem i jego ekpią...

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 14:12:56] • [IP: 83.20.204.***]

A w Krzemykowie taplają się w błocie. Atras: Nie ma pieniędzy! ALe widzę, że promowanie Drozdowicza się zaczyna. Za dwa latka szykuje się posadka.

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 13:50:01] • [IP: 46.170.221.***]

ok 140 tys za droge pod dom sekretarz!

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 09:34:30] • [IP: 37.7.240.***]

Tacy ludzie jak Atras i Szczeblewska nadają się do ciągnięcia pługa bo ich postury do tego się nadają a nie do zarządzania majątkiem gminy.

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 08:06:59] • [IP: 188.146.16.***]

Aż przykro czytać do czego doprowadza Atras i jego" vipy"

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 06:24:59] • [IP: 88.156.129.**]

tak ręce bolą od tego chapania że musieli poopierać, a jakie podgardla hohoho

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 01:39:46] • [IP: 77.112.46.**]

Za swoje błędne decyzje niech płacą ci co zawinili. Ludzie teraz nie powinni zapłacić ani złotówki podatków do gminy, skoro te pieniądze są marnotrawione przez Wójta. Skoro urzędnicy nie ubezpieczyli się od błędnych decyzji to teraz nie płacą ze swoich pieniędzy.

Gośćmichu • Poniedziałek [27.02.2017, 00:18:37] • [IP: 79.186.192.**]

wywalić to towarzystwo niech się wezmą za uczciwą pracę a nie doją z gminy i tylko podatki podnoszą niechluje a wybory niedługo

Gość • Niedziela [26.02.2017, 23:10:17] • [IP: 80.245.177.***]

ja zapłaciłem to niebyło drogo, ktos chce alimenciarzy ale pierw muszą miec z czego płacic, oto jest sztuka, skoro całkowitą bezpodatkową strefę zlikwidowano to teraz jakis socjal trzeba z podatkow a nie mszczenie się na kims za to ze niekradnie, bo niechcę.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 22:17:00] • [IP: 77.254.71.***]

Ktoś wie ile kosztowało wybudowanie pani emilii drogi pod dom??

Gość • Niedziela [26.02.2017, 20:10:20] • [IP: 37.47.140.***]

No to jak widać władza do wymiany na lepszą i bardziej skuteczną.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 20:01:31] • [IP: 94.254.136.***]

Nic nowego Pan wojt nie nadaje sie na to stanowisko, kilka lat demoluje gmine.Jego koniec nastapi wkrotce i tej pani i tego drugiego przewodniczacego rady.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:53:15] • [IP: 37.248.166.**]

sami zawinili to niech płacą

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:51:56] • [IP: 37.47.177.**]

Za alimenciarzy niech sie w koncu konkretnie wezna

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:37:29] • [IP: 31.0.43.***]

Tylko on robi dobry biznes dla gminy😈

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:27:36] • [IP: 37.47.164.***]

Bogata gmina.

Gosc • Niedziela [26.02.2017, 19:07:49] • [IP: 85.128.142.**]

Niech zaplaca z wlasnej kasy

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:05:24] • [IP: 188.146.69.*]

Atras każdego próbuje w konia zrobić a ludzie za to płacą

Gość • Niedziela [26.02.2017, 18:31:48] • [IP: 188.146.28.***]

Jak można płacić symbolicznie 300 000 zł?

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■