W czwartek pierwsze grupy rybackie z Pomorza Zachodniego podpisały umowy na dofinansowanie swojej działalności.
- W sumie otrzymały półtora miliona złotych - mówi Grzegorz Jóźwiak, prezes Grupy Rybackiej Pomorza Zachodniego. - Środki finansowe będą przeznaczone nie tylko dla samych rybaków, ale również będą z tego mogły skorzystać samorządy i przedsiębiorcy działający na tym terenie. Również rybacy, którzy chcą skończyć z działalnością rybacką. Dzięki tym środkom, będą mogli zmienić swoją działalność.
Pieniądze z Unii Europejskiej pozwoliły w poprzedniej perspektywie stworzyć w naszym regionie 1200 miejsc pracy, głównie w gastronomii i turystyce.
- Teraz pieniędzy będzie mniej - mówi wicemarszałek Jarosław Rzepa. - W tej perspektywie mamy 18 milionów 700 tysięcy euro dla pięciu lokalnych grup rybackich. Jest to o połowę mniejsza kwota niż w poprzedniej perspektywie. Polska nie jest już największym beneficjentem programu operacyjnego "Ryby" tak, jak to było poprzednio.
W czwartek pieniądze rozdysponowano wśród 5 grup rybackich z naszego regionu. Największe wsparcie otrzymali rybacy z Darłowa.
2017-02-02, 19:03
Grzegorz Gibas
po brekxicie mniej kasy w uni to to powoli konczy sie dojna krowa pora zwijac zabawki!!
Trzebabyło myśleć przy wyborach to dopiero początek dobrej zmiany
a niech mają, a rodzynek niech trochę wiernym przekażę
Najważniejsze, żeby Ojcu Dyrektorowi Rydzykowi nie zabrakło, już o to się postarali jego fanatyczni uczniowie z rządu, którzy liżą jego pazerne łapy.
Im zawsze będzie mało, niektórzy maja łódki i tylko po to żeby dostać kasę. Dobrze, ze trochę ukróciło się cwaniaki
ale że komus czegos brakuje czy o cochodzi?
Dobra zmiana się kłania.
I jeszcze Sądę w zbiorniki w samochodach.i wyjdzie na jakim paliwie * jeżdżą. Szpanerki i cfaniaczki.te hu...je jeszcze mają tupet o dotacje się upominac??
Sprawdzić ilu ludzi wyjmuje tym h...m ryby z sieci za grosze bez umowy.i dowalic im kary skurcze...om a nie dotacje
Widocznie koalicja PO PSL w województwie zapomniała juz dla kogo mieli pracować.
rybaczkom biedaczkom zawsze bedzie malo malo malo!!