POGODA

Reklama

Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Sobota [21.01.2017, 14:25:11] • Kamień Pomorski

„Duchowość natury” w kamieńskim Muzeum

„Duchowość natury” w kamieńskim Muzeum

fot. Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Duchowość natury”. Ekspozycja, której kuratorami są szczeciński artysta-plastyk Jan Michał Szewczyk oraz prezes golczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Janina Kołodzińska, stanowi owoc pleneru malarskiego słuchaczy UTW z terenu naszego województwa. Plener, zorganizowany w ramach „Letniej Szkoły Seniora” w Ośrodku Wczasowym „Familijni” w Dziwnówku, trwał od 27 sierpnia do 3 września 2016 r.

Otwarta w MHZK wystawa prezentowana jest już od października ubiegłego roku. Do maja roku bieżącego odwiedzi dziesięć miast, w których swą siedzibę mają UTW, których słuchacze uczestniczyli w plenerze. Jak dotąd obejrzeć ją mieli możliwość mieszkańcy Golczewa, Goleniowa, Nowogardu, Pyrzyc i Gryfina, a od wczoraj także Kamienia Pomorskiego.

„Duchowość natury” w kamieńskim Muzeum

fot. Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Wystawę „Duchowość natury” tworzy dwadzieścia sześć obrazów namalowanych przez uczestników pleneru. Ich autorami są: Janina Szelc, Helena Włodarczyk, Marianna Michalak, Maria Kloch, Anna Kozłowska, Elżbieta Wrzesińska i Janina Kołodzińska z Golczewa, Danuta Hofman, Elżbieta Śliwińska, Marlena Sokalska, Barbara Klimaszewska i Danuta Gajewska z Wałcza, Jerzy Markowski z Goleniowa, Cecylia Mąkol, Danuta Kmiecik, Irena Gemba, Agnieszka Gemba i Teresa Żarska z Bornego Sulinowa, Anna Winiarska i Wanda Piwoni z Gryfic, Lilia Boczkowska i Maria Rzepiak z Pyrzyc, Joanna Rossa z Gryfina, Anna Pielecka z Białogardu, Danuta Mazurek z Nowogardu oraz mieszkanka naszego miasta Dorota Juszkowska-Łysiak z kamieńskiego UTW.

„Duchowość natury” w kamieńskim Muzeum

fot. Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Uczestnicy wernisażu mieli również możliwość zobaczyć przygotowaną specjalnie na tę okazję i prezentowaną wyłącznie podczas wczorajszego otwarcia „Duchowości natury” wystawę „Barwy kamieni”, na której swe prace, którymi są malowane kamyki, zaprezentowały Maria Sadłocha i Marianna Michalak z golczewskiego UTW. Wczorajszy wernisaż uświetnili swym występem uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim – Paulina Prażanowska z klasy altówki Damiana Krajki oraz Antonina Beyer z klasy fletu Katarzyny Krajki z akompaniamentem Zofii Szymańskiej, gitarzyści – Hanna Kwiatkowska ze swym nauczycielem Maciejem Kosteckim oraz Kamil Szymański z klasy akordeonu Kacpra Trębacza. Swój wiersz zatytułowany „Miś Łasuch” wyrecytowała zaś Janina Szelc z Golczewa.

Wystawę „Duchowość natury” będzie można zobaczyć w naszym Muzeum do końca stycznia br., od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00 – 16.00.

Serdecznie zapraszamy!
Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej


Zaktualizowano: Środa [25.01.2017, 17:26:56]

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■