POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [19.01.2017, 19:03:46] • Powiat Kamieński

Fatalny stan drogi, którą codziennie jeździ szkolny bus

Fatalny stan drogi, którą codziennie jeździ szkolny bus

fot. Czytelnik

Zima okazuje się szczególnie trudną porą roku dla wszystkich, którym droga wypada między Górkami Pomorskimi a Płastkowem. Jest to wyjątkowo trudny odcinek drogi, pełen zmarzliny, śliski. Codziennie muszą przemierzać ją tam i z powrotem dzieci uczące się w Kamieniu Pomorskim. Dzieje się tak od czasu likwidacji szkoły w Górkach Pomorskich.

Ostatnio doszło nawet do tego, że kierowca wysadza dzieci w Górkach pod byłą szkołą i mówi, że nie zawiezie ich do Płastkowa, bo jest zbyt ślisko. Podobnie wygląda droga przez wioskę, można sobie połamać nogi - twierdzi mieszkanka.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Piątek [20.01.2017, 12:37:28] • [IP: 83.8.25.***]

tak wysadza dzieci bo twierdzi że jest ślizko i nie pojedzie, a czy Wydział Oświaty wie raczej nie bo kto ich o tym poinformuje.Niech w końcu zrobią pożądną drogę a nie nasypią trochę a po 3 dniach to samo, jak było daleko to Burmistrz mówił że nie ma problemu naprawia drogę ale juz jest po wyborach więc po co.

Gość • Piątek [20.01.2017, 11:36:47] • [IP: 81.219.203.**]

PKS wysadza dzieci w Górkach i dalej idą pieszo? Co na to Wydział Oświaty? Szkołą zlikwidowana, autobusy nie dojadą. Może władze miasta planują zaorać miejscowość?

Gość • Piątek [20.01.2017, 11:19:33] • [IP: 92.60.129.***]

Do Krzemykowa droga wygląda tak samo wczoraj autobus szkolny z dziećmi wypadł z drogi a trzy inne auta zatrzymały się dopiero w rowie !!

Gość • Piątek [20.01.2017, 09:38:49] • [IP: 46.101.98.***]

czemu chlorkiem magnezu nie sypnom, szypko lut zejdzje, a na ile nie jest kul napęt to s hamofaniem nie pomafa

Gość • Piątek [20.01.2017, 07:37:19] • [IP: 83.8.25.***]

to że droga jest niby codziennie odśnieżana lub posypywana piachem przez gminę jest kłamstwem raz na tydzień przejedzie pług i zepchnie śnieg, dopiero wczoraj posypali trochę piaskiem i to o dziwo całą wioskę a nie tylko wybrany kawałek drogi.

Gość • Piątek [20.01.2017, 07:23:16] • [IP: 95.48.97.***]

Zdjęcie nie wyraźne. Proponuję zrobić wyraźne zdjęcie. Dokładnie widać, że jest posypane.

Gość • Piątek [20.01.2017, 04:49:45] • [IP: 188.146.88.**]

Rozwiązanie? Samochód ze stałym napędem 4x4

Gość • Czwartek [19.01.2017, 23:28:52] • [IP: 83.11.72.***]

Jak zwykle w Płastkowie niektórzy nie mają co robić to szukają dziury w całym. Nie jest to jedyna miejscowość z taką drogą.

Ed • Czwartek [19.01.2017, 23:03:36] • [IP: 188.146.12.***]

A droga do Ostromic? To samo

Gość • Czwartek [19.01.2017, 22:32:03] • [IP: 83.8.33.***]

Do autora z godz. 19, 01 Gdzież człowieku chodził do szkoły, czy ukończyłeś chociaż ze dwie klasy szkoły podstawowej? Przecież nie potrafisz pisać poprawnie pod względem ortograficznym!! NIE pisz lepiej WCALE, niż masz się ośmieszać!!

Gość • Czwartek [19.01.2017, 22:28:11] • [IP: 94.42.229.**]

o 18 godzinie widziałem tam posypywarkę.

Gość • Czwartek [19.01.2017, 22:09:40] • [IP: 83.20.204.***]

Droga do Ronicy jest gorsza a do tego przy drodze obornik i to wiele ton a gmina nie interesuje się tym

Gość • Czwartek [19.01.2017, 21:43:17] • [IP: 188.146.171.***]

Przecież to zdjęcie nie jest adekwatne do istniejącego obecnie stanu. Co dzień jest zabezpieczana i utrzymywana przez odpowiednie służby! Kłamstwo jakich mało. Może niech ten czytelnik poda nazwisko, bo się okaże że mieszka w Kamieniu pomorskim albo Jarszewie?

Gość • Czwartek [19.01.2017, 20:56:45] • [IP: 83.8.33.***]

A czy to kogoś z władz lokalnych interesuje? Drogi oblodzone, śliskie i -jak widać ta do Płastkowa wąska!! To dziwne, że kierowcy autobusów mają odwagę tędy jeździć! A my mamy pytanie do burmistrza - obydwóch - co tak chętnie zlikwidowali szkołę w Górkach - CO DALEJ Z BUDYNKIEM SZKOŁY? Jest nieogrzewany, pusty, niebawem stopniowo ulegnie powolnemu niszczeniu. Władze gminy dalej nie mają pomysłu co zrobić z tym obiektem?. Nadal myślą i myślą i nie mają pomysłu. Zbyt długo to myślenie gminnych władz trwa. Jak długo jeszcze??

Gość • Czwartek [19.01.2017, 20:38:34] • [IP: 83.21.76.**]

Mają lodowisko za darmo

Gość • Czwartek [19.01.2017, 20:15:16] • [IP: 83.11.217.***]

Bogdan zrób coś z tym

Płastkowo • Czwartek [19.01.2017, 19:56:27] • [IP: 37.47.171.**]

Dokładnie droga felerna i coraz częściej autobusy nie wierzdają i po dzieci trzeba chodzić na górki pod starą szkołe już nie istniejącą.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■