POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [25.12.2016, 15:37:20] • Świnoujście

Na wigilii się nie kończą, to świąt początek!!!!

Niezwykła oprawę przygotowali dla wiernych kapłani z parafii Chrystusa Króla w Świnoujściu. Przybywających na tradycyjną mszę pasterską w wigilię o północy witał świątecznie udekorowany kościół, z pięknymi choinami. By ł oczywiście i żłóbek jednak bez dziecięcia. Świątynia nie była jednak świątecznie rozjaśniona. A tuż przed samym początkiem uroczystości wokół ołtarza zgasło światło. Część zgromadzonych miała wrażenie, że w kościele jest jakaś awaria systemu zasilania. Proboszcz rozpoczął nabożeństwo od czytań w ciemności.

Ta zastanawiająca niejednego z uczestników pasterki oprawa miała jak się okazało swoje przemyślane uzasadnienie. Tak jak przepowiadały pisma; „mieszkańcom krainy mroków ukazała się światłość wielka” taki też scenariusz miała to północne nabożeństwo. Gdy czytania odsłoniły już wiernym prawdę o jasności, która nawiedziła ziemię blaskiem betlejemskiego cudu, także żłóbek ołtarz rozjaśnił blask światła. Piękny ten symbol nadał niezwykłego klimatu pasterskiej mszy w świątyni przy Placu Kościelnym. Symboliczny był także pusty żłóbek przez większa część trwania mszy. Dziecię odnalazło się najpierw śpiące na.. ołtarzu.

Dopiero w końcówce nabożeństwa proboszcz złożył małego w żłóbku. Te symbole, poza liturgiczną wymową, mówią nam także coś ważnego jeszcze o świętowaniu Bożego Narodzenia, Nie jest to prosty przekaz tak jak zwyczajnymi nie były narodziny Chrystusa. Dlatego fakt, że wstaliśmy od wigilii, że prezenty nie są już tajemnicą, że magia świąt zniknie wkrótce z ekranów telewizorów nie znaczy, że świętowanie skończone. To początek wielu cudownych zdarzeń nie tylko w kalendarzu liturgicznym zapisanych. Historia ludzkości zmieniła się tamtej nocy. Fakt ten zmieniał w kolejnych wiekach życie milionów ludzi. Kto wie czy i my nie dopisujemy kolejnych stron do tej nieogarnionej historii. A póki co, możemy jeszcze wciąż cieszyć się klimatem i bliskością osób w naszym życiu ważnych. Chwytajmy te chwile bo na następne podobne być może trzeba będzie czekać okrągły rok!!!


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■