POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [17.07.2016, 12:33:16] • Dziwnów

Grecy w Dziwnowie tańczyli sirtáki. Zobacz film!

Grecy w Dziwnowie tańczyli sirtáki. Zobacz film!

fot. ikamien.pl

W godzinach wieczornych na Sezonowej Marinie w Dziwnowie odbył się koncert zespołu Angelo Wangelisa. W rytm tej muzyki Grecy z całego kraju, ale i z zagranicy przybyli do Dziwnowa tańczyli sirtáki.



W sobotę 16 lipca br. w Dziwnowie odbył się kolejny Dzień Grecki, upamiętniający powstanie w 1949 roku na terenie Garnizonu Dziwnów Szpitala polowego Nr 250.

Grecy w Dziwnowie tańczyli sirtáki. Zobacz film!

fot. ikamien.pl

Utworzony został by leczyć uchodźców greckich, a przede wszystkim żołnierzy-partyzantów Demokratycznej Armii Grecji (DSE), rannych i poszkodowanych w czasie wojny domowej w Grecji.

Grecy w Dziwnowie tańczyli sirtáki. Zobacz film!

fot. ikamien.pl

JW 1904, w ramach której działał szpital podlegała Oddziałowi II Sztabu Generalnego WP, była objęta tajemnicą wojskową, a w korespondencji nazwa szpital nie występowała.

Grecy w Dziwnowie tańczyli sirtáki. Zobacz film!

fot. ikamien.pl

Część oficjalna rozpoczęła pod pomnikiem na terenie Garnizonu Marynarki Wojennej Dziwnów. Po przypomnieniu historii szpitala, delegacje dowództwa Garnizonu, na terenie którego znajdował się Szpital polowy 250, władze gminy Dziwnów oraz delegacje Greków złożyły w miejscu wiecznego spoczynku 27 pacjentów szpitala wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze. Podobna uroczystość odbyła się pod tablicą pamiątkową na ulicy Parkowej w Dziwnowie.

Grecy w Dziwnowie tańczyli sirtáki. Zobacz film!

fot. ikamien.pl

Po części oficjalnej na Wybrzeżu Kościuszkowskim, na Sezonowej odbył się koncert muzyki greckiej w wykonaniu Angelo Wangelisa. Bardzo widowiskową częścią koncertu było tańczone przez Greków sirtáki przy dźwiękach buzuki.

Grecy w Dziwnowie tańczyli sirtáki. Zobacz film!

fot. ikamien.pl

Organizatorami Dnia Greckiego byli: Burmistrz Dziwnowa oraz Dowódca Garnizonu Marynarki Wojennej Dziwnów.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Czwartek [21.07.2016, 19:50:50] • [IP: 62.212.73.***]

Wystarczyło spróbować

Gość • Niedziela [17.07.2016, 14:03:46] • [IP: 83.20.237.***]

co wolno Wojewodzie to nie...

Gość • Niedziela [17.07.2016, 13:41:45] • [IP: 94.254.129.***]

Uwielbiam piekny jednoczacy taniec kocham to-

Gość • Niedziela [17.07.2016, 12:57:37] • [IP: 37.47.162.***]

Było super.

Gość • Niedziela [17.07.2016, 12:45:16] • [IP: 93.105.181.***]

Wangelis i zespół w porzo... ! Czemu burmistrz nie zapewnił ławeczek dla publiki, jak w roku ubiegłym ? Sam rozsiadł się przy stoliku kawiarnianym 100 metrów od estrady.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■