POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [27.06.2016, 10:40:11] • Dziwnów

XXII STMiG -DZIWNÓW NA III MIEJSCU W KRAJU

Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich ogłosiła oficjalne wyniki XXII Sportowego Turnieju Miast i Wsi , który odbywał się w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w dniach 26 maja – 1 czerwca. W grupie miejscowości do 5000 mieszkańców sklasyfikowano rekordową liczbę miejscowości- 195.

Miło nam poinformować, że trzecie miejsce w tej kategorii zajął Dziwnów. Nagrodą za zwycięstwo jest sprzęt sportowy warty pięć tysięcy złotych. Pod uwagę brane były trzy kryteria: liczba osób biorących udział w imprezach sportowych organizowanych w okresie trwania turnieju w stosunku do liczby mieszkańców, liczba imprez sportowych odbywających się w czasie trwania turnieju i liczba uczestników testu Coopera.
Cieszymy się, że mieszkańcy Dziwnowa licznie startowali w wielu zawodach i różnych formach aktywności fizycznej. W imprezach sportowych licznie uczestniczyli dzieci, młodzież i dorośli z Przedszkola „Promyk Słońca”, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Społecznego „Pomerania”, Zespołu Szkół Społecznych, osoby niepełnosprawne z ośrodków specjalnych naszego powiatu, mieszkańcy Dziwnowa, jak również turyści wypoczywający w naszej miejscowości.
Wspólne działanie doprowadziło nas do sukcesu, a przypomnę, że Dziwnów w dwudziestodwuletniej historii Sportowych Turniejów Miast i Gmin startuje od samego początku i zawsze zajmuje miejsca w ścisłej czołówce: trzykrotnie wygrywał rywalizację w kraju i wielokrotnie zajmował miejsca na podium. W ubiegłym roku również zajęliśmy trzecie miejsce.
Dziękuję wszystkim instytucjom, organizacjom, a przede wszystkim bezpośrednim uczestnikom sportowych zmagań i zapraszam za rok na XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin, w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu.
Koordynator STMiG w Dziwnowie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 08:00 dnia 06.04.2026 do godz. 21:00 dnia 06.04.2026. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 70 km/h do około 85 km/h, z północnego zachodu. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■