POGODA

Reklama

Wydarzenia

LUKS Bałtyk • Czwartek [12.08.2010, 11:52:21] • Dziwnów

Dziwnów: Ruszył IX Festiwal Gwiazd Sportu

Dziwnów: Ruszył IX Festiwal Gwiazd Sportu

Mariusz Czerkawski oddaje rzut karny w unihokeju na piasku.( fot. LUKS Bałtyk )

Punktualnie o 15.00 Artur Szulc i burmistrz Dziwnowa Krzysztof Kozicki dokonali oficjalnego otwarcia IX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Jednak już od południa wczasowicze mogli bawić się w towarzystwie sportowców i startować w imprezach rekreacyjno – sportowych.

Pierwszą z nich były Regaty Morskie o Puchar Marka Łbika, w których uczestniczyły dwuosobowe osady kajakowe. Rywalizacja na morzu była zacięta i losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego wyścigu. Zwyciężyła osada w składzie: Jacek Marcinek i Daniel Czapczyński z Bukowca Górnego, drugie miejsce zajęli Paweł Marcinek i Hubert Łączny – również z Bukowca Górnego, zaś na trzecim miejscu finiszował duet Ryszard Guz i Sławomir Kazana /Samociążek/ Międzywodzie/. Nagrodę specjalną otrzymały panie: Katarzyna i Marta Palacz z Poznania za nieustępliwą i ambitna walkę z przeciwnościami.

Dziwnów: Ruszył IX Festiwal Gwiazd Sportu

Pokaz jazdy na nartach po plaży.( fot. LUKS Bałtyk )

Niezwykle ciekawa i widowiskowa okazała się kolejna , być może nowa dyscyplina sportu. Konkurencja ta, to narciarskie Grad Prix Dziwnowa, inaczej zwana balticskiing, a prościej – wyścigi po plaży na nartach biegowych. Okazało się, że po plaży biega się podobnie jak po śniegu. Konkurencję tę zademonstrował dwukrotny medalista mistrzostw świata w biegach narciarskich Józef Łuszczek wraz z Piotrem Skrzędziejewskim. Po krótkim pokazie i próbnych przebieżkach, ochotnicy przystąpili do rywalizacji. Kobiety walczyły o puchar mistrza olimpijskiego, Wojciecha Fortuny, zaś panowie o puchar Józefa Łuszczka.

Dziwnów: Ruszył IX Festiwal Gwiazd Sportu

fot. LUKS Bałtyk

Wśród kobiet kolejność była następująca: 1 m Daria Gawryjołek /Poznań/, 2. Zofia Zawadzka, 3. Maria Zawadzka/obie z Białego Stoku/. Najszybszym mężczyzną okazał się Waldemar Poręba, który wyprzedził Piotra Skrzędziejewskiego i Bogusława Mareńczyka.

Lech Piasecki /mistrz świata amatorów i zawodowców/ i Zenon Jaskuła /medalista olimpijski i Tour de France/ prowadzili zawody w jeździe na cyklometrze. Konkurencja polegała na tym, aby rozpędzić cyklometr do możliwie największej prędkości. Konkurencję przeprowadzono w trzech grupach. W kategorii dzieci najszybciej „kręcili”: Karolina Daniluk, Damian Horański i Mateusz Zawisza. Najszybsze kobiety to: Barbara Horeńczuk, Elżbieta Andrzejewska i Justyna Broja. Wśród mężczyzn zwyciężył Wojtek Żywiec przed Ryszardem Pakułą i Jarosławem Łabęckim.

Na zakończenie zmagań rekreacyjno – sportowych odbył się pokaz rzutów karnych w unihokeju na piasku. Oczywiście w roli nauczyciela nie mógł wystąpić nikt inny jak nasz exportowy hokeista Mariusz Czerkawski. Szybko okazało się jednak, że uczniowie przerośli mistrza i prym w wykonywaniu rzutów karnych wiódł Andrzej Supron /medalista olimpijski w zapasach/, Lesław Ćmikiewicz /złoty i srebrny medalista olimpijski w piłce nożnej, zdobywca III miejsca mistrzostw świata/, Zenon Jaskuła, Marian Sypniewski /dwukrotny medalista olimpijski w szermierce/, Jerzy Kulej /pięściarz - dwukrotny złoty medalista/, Bogdan Wołkowski /czternastokrotny mistrz świata w trikach bilardowych/, Artur Szulc /komentator sportowy, organizator Festiwalu Gwiazd Sportu/, Maciej Zegan /pięściarz – zawodowy mistrz świata/, Lech Piasecki. Naszym mistrzom sportu zadanie utrudniał wszechstronnie uzdolniony Józef Łuszczek, który tym razem wystąpił w roli bramkarza.

Kolejne dni zapowiadają się również atrakcyjnie, odbędą się mecze siatkówki plażowej, piłki nożnej, impreza o nazwie „Dziwnów Zimową Stolicą Polski” /zawody dla publiczności „z przymrużeniem oka” w dyscyplinach zimowych o puchar Katarzyny Bachledy – Curuś, Tomasza Sikory i Mariusza Czerkawskiego/, zawody piłkarskie na plaży o Puchar Lesława Ćmikiewicza, wyścigi na ergometrach o Puchar Pawła Baraszkiewicza i Daniela Jędraszki, pokazy boksu /Maciej Zegan i Jerzy Kulej/, zapasów /Andrzej Supron/, szermierki /Marian Sypniewski i Adam Krzesiński/i pokazy trików bilardowych Bogdana Wołkowskiego. Ponadto: wybory Miss Sportu, XII Międzynarodowy Bieg „Cztery mile Jarka”, występy artystyczne /Żuki, DJ Michael, Rafał Brzozowski, Piotr Kuźniak, iluzjonista Brozi, zespół Kasa, Ania Wyszkoni, Urszula/ i wiele innych atrakcji.

Kulminacyjnym punktem Festiwalu Gwiazd Sportu będzie odsłonięcie replik medali i obelisku poświęconemu śp. Piotrowi Nurowskiemu w Alei Gwiazd Sportu -14 sierpnia o godzinie 19.00.


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Czwartek [07.10.2010, 00:06:52] • [IP: 78.8.242.**]

Gość • Środa [18.08.2010, 17:26] • [IP: 83.11.54.***] Impreza super tylko dlaczego prowadził taką imprezę pijak Szulc, przecież jego z telewizji wywalili za pijaństwo.

Skorpion • Sobota [11.09.2010, 07:27:25] • [IP: 83.238.230.**]

Impreza super tylko dlaczego prowadził taką imprezę pijak Szulc, przecież jego z telewizji wywalili za pijaństwo. Po pierwsze dlatego, że jest to Jego pomysł, po drugie, bo się świetnie do tego nadaje, po trzecie zaś nikt Go z tv nie" wywalił:, więc zanim wypisze się takie bzdury, należałoby poszukać informacji u źródła.

Gość • Środa [18.08.2010, 17:26:51] • [IP: 83.11.54.***]

Impreza super tylko dlaczego prowadził taką imprezę pijak Szulc, przecież jego z telewizji wywalili za pijaństwo.

Gość • Niedziela [15.08.2010, 13:39:17] • [IP: 77.114.106.**]

Błagam dajcie jakies zdjecia z wystepu KASY na str dziwnowa lub tutaj. BŁAGAM !!

bogban600 • Niedziela [15.08.2010, 02:14:19] • [IP: 77.60.84.***]

A ci na tych nartach to pewnie na okonia lecą;)do Kolczewa.

Gość • Niedziela [15.08.2010, 00:21:27] • [IP: 77.115.89.***]

Bosman 24 • Czwartek [12.08.2010, 16:32] • [IP: 79.162.172.***] Zapraszamy do Kołczewa na wędkowanie, nie ma ograniczeń co złowisz to twoje. masz 3 jeziora do wyboru. Gwarantujemy leszcz, okoń szczupak, lin, płoć, krasnopióra, sandacz, węgorz. Możesz wypożyczyć łódź na ile chcesz. Tylko przyjedz.

EfektMotyla • Piątek [13.08.2010, 13:24:03] • [IP: 78.9.89.**]

ANIA WYSZKONI WCALE NIE ODESZŁA OD ŁEZ :)

jg-k • Piątek [13.08.2010, 00:47:03] • [IP: 77.253.29.**]

z czego? i Białego Stoku? gdzie to jest? może chodzi o Białystok?

herman • Czwartek [12.08.2010, 17:03:37] • [IP: 77.113.158.**]

łzy nie istnieją będzie ANIA WYSZKONI-ona odeszła od zespołu

Bosman 24 • Czwartek [12.08.2010, 16:32:03] • [IP: 79.162.172.***]

Pozdrawiam wędkarzy wszędzie zakazy jak nie park narodowy w morzu i na jeziorach a gdzie wędkować

Gość • Czwartek [12.08.2010, 15:13:55] • [IP: 83.25.130.***]

Właśnie podobno ma wystąpić zespół Łzy, ale faktycznie nie wiadomo kiedy dokładnie? Jak ktoś wie niech napisze?

Gość • Czwartek [12.08.2010, 14:53:01] • [IP: 83.21.206.***]

a o której lub kiedy będzie Wyszkoni itd. ??/ bo jakoś nie mogę wyczytać z programu ;/

Gość • Czwartek [12.08.2010, 14:30:24] • [IP: 83.25.130.***]

Wspaniała coroczna impreza! Super!

Gość • Czwartek [12.08.2010, 13:17:43] • [IP: 178.212.48.**]

żal

Gość • Czwartek [12.08.2010, 12:37:25] • [IP: 77.254.166.***]

Pierwszy:D:D joł joł joł:D:D

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gmina Międzyzdroje: Lubin świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego! 17 maja w Grodzisku odbędzie się festyn historyczny z pokazami wojów, wykładem prof. Sikorskiego i atrakcjami dla całych rodzin. Start o 15:00 – nie zabraknie walk, muzyki, ognia i zabawy! ■