Codziennie zapory opuszczane są kilkanaście razy. Każdorazowo kierowcy muszą odstać swoje w długim sznureczku aut. Najgorzej jest podczas wakacji, gdy przez Kamień Pomorski przejeżdża dużo turystów.
- Zapory są opuszczane za szybko. Czasami trzeba czekać nawet kilka minut na przejazd – mówi pan Tomek, kierowca. - Wystarczy przecież, żeby szlabany były zamykane na pół minuty przed przejazdem pociągu – dodaje.
Druga sprawa to fatalny stan skrzyżowania z torami kolejowymi. Nic nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie został zmodernizowany.
- Trzeba przejeżdżać bardzo wolno, żeby nie uszkodzić samochodu – mówi pan Tomek.
Oooo 200 koni pod maską masz?? Super!! I co Ci zamknięty szlaban przeszkadza jak na tych dziurach w ulicach i tak szybciej nie pojedziesz jak 30-40 na godzinę? A nawet jak zrobią ulice jak na szpitalnej to w mieście jest ograniczenie do 50!! To czym się chwalisz?? Na drogi w Polsce(nie tylko w Kamieniu) wystarczy 100 koni i i tak tej mocy nie wykorzystasz. Więc skoro masz małego koguta nie musisz się tym publicznie chwalić. Pozdrawiam
nio tak zapory opuszczane sa jak pociag rusza z jarszewa i to jest powodem tworzenia sie korkow nic dziwnego jak zapory sa opuszczone przez 10minut
u nas skończą tunel to zrobią wam pod przejazdem pan? maria to załatwi
Faktycznie przeprawa promowa do Świnoujścia to koszmar zwłaszcza dla turystów, mieszkańcom jest trochę łatwiej bo mają mały prom! Kamień Pomorski ma tylko jeden przejazd i nie za bardzo mieszkańcy mają wybór!
zapraszam do swinoujscia, tam zobaczycie co to kolejki ;] np. na prom
z tego co tu czytam to stoję na przejeździe 10 minut bo jakiś gość o pseudonimie Rudy nie mysli i za wcześnie zamyka szlaban?? człowieku!! miej rozum i litość. rusz d... i opuść te drewienka później a całe miasto będzie Ci wdzięczne. ludzie myślcie a życie będzie prostsze. Albo napiszę do PKP o wymianę dróżnika :)
no tak każdemu przeszkadzają zapory.Ale nikt nie powie o dziurach na przejeździe i źle oznakowanym rondzie w ikamieniu.Ale to wszystko pikuś.Bo i tak z tym nic nie zrobią.POZDRAWIAM KIEROWCÓW, trochę więcej cierpliwości -"tylko jak jak pod maską 200 koników a tu koreczek"...!!
nie macie innych problemów? nie było portalu, nie mieliście gdzie pisać to siedzieliście cicho...
Ale to było dobre!
chociaż przyjechał... a my ostatnio staliśmy 15minut a pociąg nawet nie ruszył ze stacji i otwarto szlabany
Źle się dzieje w naszym mieście, oj źle się dzieje! Cieszmy się jednak, ze jeszcze pociągi do Kamienia Pomorskiego w ogóle przyjeżdżają, ciekawy jestem ile dziennie jest tych pociągów? Czy to naprawdę jest takie uciążliwe?
W KP TAK.
Kij ma dwa końce. Wiedząc że trzeba długo czekać na otwarcie szlabanów kierowcy przeskakują na czerwonym. A tak na marginesie dwa lata temu stałem na tym przejeździe przyjechał pociąg osobowy, ludzie wysiedli, pociąg odjechał i dopiero otwarto szlabany. Czy to jest normalne?
Szlabany zamykający CIEĆ ma gdzieś ludzi przejeżdżających przez przejazd i swoje kolejowe przepisy. Okazuję się, że przejazd nie może być wcześniej zamykany niż 2 minuty przed przejeżdżającym pociągiem. Takie przepisy cytował w ubiegłym tygodniu w Radiu kompetentny przedstawiciel kolei ze Szczecina.
Zawsze można zawrócić, a przejazd trzeba zamykać. w wakacje wcześniej bo na czerwone światło mości panowie nie reagujecie. Zamkniecie szlabanu czasami jest bardzo trudne, szczególnie gdy jadą takie barany jeden za drugim i w poważaniu maja świtała.
co z kanalizacja w ikamieniu??ukarac winnych!!
Rudy dobrze robi.Szlaban dla oszołomów za kierownicą.Czekać i już.Na czerwone światło mało kto reaguję.Dopiero jak dostanie szlabanem po dachu to aj waj.
do sondy: jeżeli dojeżdżam do kolejki która ma już 2 km to czekam bo pociąg jest nie daleko. Jeżeli zamkną mi przed nosem to zawracam lub jak mam czas to gaszę silnik nastawiam alarm w komórce na pół godziny i idę spać
Apropos sondy: b) zastanawiasz się czy pociąg wyjechał już z wysokiej
To jest sprawa dla Antoniego Macirewicza - tylko specjalny zespół jest w stanie odpowiedzieć na pytanie - Czy szlaban w Kamieniu Pomorskim jest opuszczany zbyt wcześnie czy zbyt późno.
kamień to wielka dziura a drogi to masakra!!nic ciekawego nie ma w tym mieście!!
ja piernicze przecież mozna zbudowac most nad przejazdem i po sprawie albo tunell i co sie dziwic ze ludzie narzekaja jak zamyka sie szlaban 10 min przed przejazdem gilotyny może by tak godzine przed przejazdem a motłoch niech tkwi w tym koru co tam ludzie gilonyna jest wazniejsza. Gdzie logika.
Propozycja sondy: Co robisz gdy widzisz w Kamionce opuszczone szlabany. a) w tył zwrot i na rondo ! b) zastanawiasz się czy pociąg wyjechał już z wysokiej c) robisz sobie drzemkę d) wygadujesz wszystkie darmowe minuty u swojego operatora e) inne ____________ :D
narzekamy narzekamy bo pieniedzy na podwozia nie mamy.Za robote się wescie chamyyy.;)
Raptem przejazd jest zamykany 24 razy na dobę a właściwie na dzień bo pierwszy odjeżdza przed 6.00 rano a ostatni przyjeżdża ok. 20.00 może by tak zdjąć szlabany i na trasie wysoka Kamieńska Kamień Pomorski puszczać tramwaj gdyby sie zblizał do kolizji z drogą to by się paliły czerwone światła jak w dużym mieście. Alternatywą byłoby zakończenie linii kolejowej w Jarszewie a dojazd do Kamienia byłby rowerami po rozebranej części torowiska Jarszewo -Kamień Pomorski. Jeszcze można by było utworzyć kilka stanowisk pracy uruchamiając wypożyczalnie rowerów. Pomysły oddaję za darmo do realizacji.