POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [13.05.2016, 17:45:46] • Międzyzdroje

Warsztaty plastyczne z Florką i Wesołym Ryjkiem

Warsztaty plastyczne z Florką i Wesołym Ryjkiem

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

12 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się rodzinne warsztaty z ryjówką Florką i Wesołym Ryjkiem.

Dzieci szyły własną maskotkę, ryjówkę Florkę lub Wesołego Ryjka. Postacie te są bohaterami książek dla dzieci, których autorami są Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Wojciech Widłak.

Warsztaty plastyczne z Florką i Wesołym Ryjkiem

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Podczas warsztatów dzieci samodzielnie tworzyły maskotki z niewielką pomocą bibliotekarzy, rodziców i opiekunów. Praca z filcem, igłą i nitką dała wiele satysfakcji, a także uczyła precyzji i cierpliwości. Wspólna zabawa w rękodzieło sprawiła dzieciom wiele radości. Była to doskonała lekcja na przyszłość, by nauczyć się samodzielnie zaszyć np. dziurę w kieszeni lub skarpetce. W czasie spotkania zostało wylosowanych czworo uczestników, którzy otrzymali książki autorstwa Wojciecha Widłaka. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe długopisy sygnowane znakiem firmowym naszej biblioteki. Zwieńczeniem wspólnej pracy były zdjęcia z przytulankami, które najmłodsi zabrali ze sobą do domu.

Warsztaty plastyczne z Florką i Wesołym Ryjkiem

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Serdeczne podziękowania składamy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za zakup materiałów plastycznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016.

Zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne w bibliotece, które odbędą się już jesienią.

Bibliotekarze


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czwartek, 12 czerwca 2025 roku, godz. 19:00 Koncert upamiętniający stulecie parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim Wstęp wolny Wykonawcy: Meksykański Chór Kameralny "Staccato" Marco Antonio Ugalde – dyrygent W programie muzyka kompozytorów meksykańskich i południowo amerykańskich XX i XXI wieku. Zielinski Singers – USA Richard Zielinski – dyrygent W programie utwory współczesnych kompozytorów amerykańskich i negro spirituals ■