POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [30.03.2016, 08:46:56] • Gmina Kamień Pomorski

Wzdłuż ścieżek rowerowych krzewy czy drzewa a może i jedno i drugie

Wzdłuż ścieżek rowerowych krzewy czy drzewa a może i jedno i drugie

fot. kam

Na terenie województwa zachodniopomorskiego realizowana będzie/jest „Koncepcja sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W związku z realizacją „Koncepcji sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego” na terenie powiatu kamieńskiego powrócono do „Porozumienia o współpracy” zawartego 17 grudnia 2009 roku w sprawie współdziałania przy realizacji zadań mających na celu utworzenia ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej „Aleja Kalinowa”.

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Aleja Kalinowa” zgodnie z podpisanym przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim, Gminę Kamień Pomorski. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wrzosowo oraz Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie miałaby powstać na odcinku Wrzosowo - Dziwnówek wzdłuż ścieżki rowerowej w pasie drogi wojewódzkiej 107.

Wzdłuż ścieżek rowerowych krzewy czy drzewa a może i jedno i drugie

fot. kam

Do chwili obecnej powstała część ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej i to przede wszystkim dzięki pracy i nakładom finansowym Andrzeja Szlawskiego. - Na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej posadzone byłyby posadzonych zostanie kilkanaście gatunków kaliny, lilaki, a także kilka gatunku kasztanów – powiedział Marek Matys wicestarosta kamieński.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Czwartek [31.03.2016, 07:33:42] • [IP: 195.205.242.***]

Ciekawe czy doczekamy się dobudowania ścieżki z Wolina do Unina

Gość • Środa [30.03.2016, 21:55:41] • [IP: 83.11.159.***]

a moze by tak zrobic sciezke z kamienia do rzewnowa co jazda rowerem po drodze w sezonie to jest sport ekstremalny

GośćJurek • Środa [30.03.2016, 21:45:13] • [IP: 83.20.90.**]

Dziękujemy Andrzeju za piękną aleję Kalinową

Gość • Środa [30.03.2016, 11:16:44] • [IP: 88.156.234.***]

I tak trzymać.A ta ścieżka jest fantastyczno urocza.Turysta ze Świnoujścia.

Gość • Środa [30.03.2016, 10:54:55] • [IP: 83.21.68.**]

uważam że bardzo ładnie to wygląda można całe klasy przyprowadzać na lekcje biologi ale jak widać już nie kturym sie nie podoba

Gość • Środa [30.03.2016, 10:33:46] • [IP: 79.184.18.***]

Jak to się interesują czyjąś pracą i chcą podłączyć do efektów działania jednostki.

Gość • Środa [30.03.2016, 10:14:55] • [IP: 83.8.186.***]

Świetny pomysł połączenia ścieżki rowerowej z dydaktyką. Lilaki masowo się wycina bo nie są" nowoczesne " i nie są z japońskiego ogrodu, kaliny nie uświadczysz... rokitnika mało! Później mozna robić sadzonki z odkładów i sprzedać lub rozdać wielbicielom klasycznej roślinności tych ziem.Nich w każdym parku i ogrodzie kwitnie na wiosnę piękny lilak!

Tomek • Środa [30.03.2016, 09:32:49] • [IP: 91.231.92.***]

Dla kogo miałoby to być, komu miałoby to służy, ć jaki jest tego cel, kto to będzie utrzymywał i z jakich funduszy...i jeszcze wiele pytań się ciśnie na usta.

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Kierowcy jadący od strony Międzyzdrojów muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie na rondzie z DW102. Ruch lokalny z Międzyzdrojów do Świnoujścia odbywa się drogą DZ-10 i dotychczasową DK3. Wyjazd z Międzyzdrojów do Szczecina odbywa się już przez nowy węzeł ■