POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [08.03.2016, 18:10:32] • zachodniopomorskie

Pierwsze karty dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

Pierwsze karty dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Rodziny z przynajmniej dwojgiem dzieci oraz osoby starsze odbiorą w środę, 9 marca 2016 r. pierwsze Zachodniopomorskie Karty Rodziny i Zachodniopomorskie Karty Seniora. Uroczystość odbędzie się w Międzyzdrojach, ponieważ z tej gminy napłynęło do tej pory najwięcej zgłoszeń do programu. W spotkaniu uczestniczyć będzie członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Zachodniopomorskie karty są częścią programu „Region dla Rodziny”, którego celem jest wspieranie rodzin i seniorów z naszego województwa. Karty umożliwiają korzystanie ze zniżek rodzinom z przynajmniej dwojgiem dzieci oraz seniorom powyżej 60 roku życia. O wydanie dokumentu można w tej chwili starać się w 30 zachodniopomorskich gminach. To m.in. Międzyzdroje, Kołobrzeg, Szczecinek, Drawsko Pomorskie, Trzcińsko-Zdrój, Cedynia.

Karty umożliwiają korzystanie ze zniżek oferowanych przez lokalnych partnerów – instytucje kultury, edukacyjne, restauracje, przedsiębiorców. Do tej pory do programu kart przystąpiło 18 partnerów, w tym marszałkowskie instytucje kultury – Opera na Zamku, Muzeum Narodowe w Szczecinie czy Teatr Polski. Lista partnerów cały czas poszerza się, a do programu dołączają kolejni przedsiębiorcy oraz instytucje z Pomorza Zachodniego i kraju.

Pierwsze karty dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

– Zależy nam na budowaniu wielopłaszczyznowych przedsięwzięć, w których realizację zaangażowane są gminy i powiaty, przedsiębiorcy z regionu, organizacje pozarządowe. Jest to niełatwy proces, wymagający czasu, wsparcia wielu partnerów z regionu oraz współdziałania na szczeblu lokalnym. Jesteśmy na początku drogi, przed nami jeszcze wiele pracy, ale podjęte do tej pory działania prognozują, że program kart będzie rozwijał się i cieszył się zainteresowaniem zachodniopomorskich rodzin i seniorów – uważa marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Do tej pory wnioski o wydanie zachodniopomorskich kart złożyło ponad 400 osób.

Pierwsze Zachodniopomorskie Karty Rodziny oraz Zachodniopomorskie Karty Seniora zostaną wręczone w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach (sala konferencja) w środę, 9 marca 2016 r. o godzinie 14. W spotkaniu, oprócz uczestników programu, wezmą udział członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska oraz burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz.

Karty przyznaje się na podstawie wniosku złożonego w urzędzie gminy lub miasta, które przystąpiły do programu zachodniopomorskich kart. Lista gmin oraz wszystkie informacje o programie kart dostępne są na stronie internetowej: http://www.rodzina.wzp.pl/

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czwartek, 12 czerwca 2025 roku, godz. 19:00 Koncert upamiętniający stulecie parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim Wstęp wolny Wykonawcy: Meksykański Chór Kameralny "Staccato" Marco Antonio Ugalde – dyrygent W programie muzyka kompozytorów meksykańskich i południowo amerykańskich XX i XXI wieku. Zielinski Singers – USA Richard Zielinski – dyrygent W programie utwory współczesnych kompozytorów amerykańskich i negro spirituals ■