POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [09.02.2016, 19:35:24] • Wolin

Od dwóch lat w Wolinie działa Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia

Od dwóch lat w Wolinie działa Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia

fot. kam

Już dwa lata w Wolinie przy ul. Prostej 1 (budynek byłej przychodni) działa Filia Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie.

W placówce udzielana jest pomoc zarówno dla osób uzależnionych oraz ich rodzinom.
Problemy związane z alkoholem, spośród licznych problemów społecznych mają szczególne znaczenie. Konsumpcja alkoholu ma istotny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne i psychiczne poszczególnych osób jak i członków ich rodzin, a jej konsekwencje dotyczą nie tylko osób pijących szkodliwie, ale wpływają na całe społeczeństwo. Nadużywanie alkoholu powoduje wiele szkód społecznych, tj. przemoc w rodzinie, przestępczość, wypadki samochodowe, ubóstwo i bezrobocie. Alkohol jednak nie jest jednym problemem, coraz częściej poradnie zajmują się osobami uzależnionymi od narkotyków, hazardu, internetu itp.
Poradnia powstała staraniem gminy w pomieszczeniach, które zostały przystosowane do nowej funkcji, odremontowane i wyposażone. Na całość poradni składają się
2 gabinety do indywidualnych konsultacji lekarskich, terapeutycznych i psychologicznych i do terapii grupowej. Zajęcia terapeutyczne odbywają się według miesięcznych harmonogramów i prowadzone są przez wykwalifikowany personel. Niezależnie od czasowych standardów określonych przez NFZ, od momentu powstania placówki przyjmowani są zgłaszający się pacjenci i udziela jest im pomoc terapeutyczna, psychologiczna i psychiatryczna.

W Poradni tej świadczone są usługi zdrowotne takie jak:
- indywidualne sesje terapeutyczne i psychologiczne dla osób uzależnionych
i współuzależnionych oraz uwikłanych w różnego typu problemy, w tym
problemy związane z przemocą w rodzinie,
- zajęcia grupowe z zakresu psychoterapii uzależnień obejmujące program
podstawowy i pogłębiony dla osób uzależnionych,
- zajęcia grupowe dla osób współuzależnionych.


TYGODNIOWY HARMONOGRAM PRACY PORADNI


DZIEŃ TYGODNIA

GODZINY

RODZAJ USŁUGI

PONIEDZIAŁEK
16:00 -19:00
(od marca)
Świadczenia zdrowotne w rodzaju terapia uzależnienia i współuzależnienia

WTOREK
900 -1200
1300 -1400
1730 - 2000
Konsultacje psychologiczne
Konsultacje psychiatryczne*
Terapia dla osób współuzależnionych**

ŚRODA

13:00 -16:00
13:00 - 15:00
16:00 - 20:00

Konsultacje psychologiczne
superwizja***
Świadczenia zdrowotne w rodzaju terapia uzależnienia i współuzależnienia

CZWARTEK

Poradnia
Nieczynna


PIĄTEK

16:00 - 19:00

Świadczenia zdrowotne w rodzaju terapia uzależnienia i współuzależnienia
* wg potrzeb, nie mniej niż dwa razy w miesiącu
** drugi i czwarty wtorek miesiąca
*** ostatnia środa miesiąca

Jeżeli:
- Masz problem z uzależnieniem od środków psychoaktywnych i wszystkie Twoje dotychczasowe starania by się z tego wyzwolić zawiodły…
- z powodu uzależnienia ponosisz straty…
- bliska ci osoba nadużywa substancji psychoaktywnych a Ty wobec tego faktu jesteś bezradny/a…
- jesteś osobą doznającą przemocy…

Nie pozostawaj w osamotnieniu – korzystaj z pomocy
Nie zwlekaj!!!
Zgłoś się do tej poradni
tel. 91 32 62 170 lub 500 024 738


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [10.02.2016, 23:04:07] • [IP: 83.11.149.***]

kto prowadzi te zajęcia może ktoś już wie ??

Gość • Wtorek [09.02.2016, 23:14:59] • [IP: 37.152.19.***]

coś dla alkocholików i itp.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Kierowcy jadący od strony Międzyzdrojów muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie na rondzie z DW102. Ruch lokalny z Międzyzdrojów do Świnoujścia odbywa się drogą DZ-10 i dotychczasową DK3. Wyjazd z Międzyzdrojów do Szczecina odbywa się już przez nowy węzeł ■