POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [21.01.2016, 17:57:12] • Gmina Wolin

UM w Wolinie w sprawie ślizgawicy w Kodrąbku: Urząd odśnieża i utrzymuje drogi na bieżąco

UM w Wolinie w sprawie ślizgawicy w Kodrąbku: Urząd odśnieża i utrzymuje drogi na bieżąco

fot. Czytelnik

Niedawno pisaliśmy na temat śliskich i zaśnieżonych dróg we wsi Kodrąbek. Mieszkańcy zastanawiali się, czy władze gminy o nich zapomniały? Czy w nierównej walce z zimą zostali pozostawieni sami sobie? Urzędnicy z UM w Wolinie zapewniają, że tak nie jest a Urząd Miejski w Wolinie odśnieża i utrzymuje drogi na bieżąco, według ustalonego harmonogramu oraz na zasadzie interwencji.

Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz przypomina o obowiązku odśnieżania chodników.

- Potrzebę odśnieżania najczęściej zgłaszają nam sołtysi z poszczególnych miejscowości, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie. Jednocześnie informuję o obowiązku zimowego utrzymania chodników, ciągu pieszych wszystkich właścicieli nieruchomości wzdłuż której przebiega obiekt- informuje Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz.


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Sobota [23.01.2016, 12:31:06] • [IP: 83.20.200.***]

Za to w Ładzinie, mimo dziur, których niestety nikt nie chce zasypać, to tutaj muszę przyznać, że droga (bynajmniej ulica Kościelna) posypywana pisakiem na bieżąco :) :) :)

Gość • Piątek [22.01.2016, 23:04:16] • [IP: 83.168.86.***]

Zna ktoś może wyniki kontroli CBA w UG Wolin?

Oburzony Wolinianin • Piątek [22.01.2016, 16:36:20] • [IP: 80.55.22.***]

W wolinie też ślizgawica jest urząd chyba zapomniał o tym że zima późno nas odwiedziła ale odwiedziła

Gość • Piątek [22.01.2016, 12:41:25] • [IP: 89.187.142.***]

Boczna droga ktora jezdzi 10 samochodow dziennie a placzecie jak dzieci jaka manipulacja zdjecie bocznej drogi, do biedronki idzccie po swoje pieniadze podatki wywiezione cit'y na odsniezanie

Gość • Piątek [22.01.2016, 10:37:08] • [IP: 188.146.139.***]

Burmistrz...!! Łopata w dłonie i do roboty;)

Gość • Piątek [22.01.2016, 10:18:56] • [IP: 81.219.205.**]

"Urzędnicy zapewniają..." Gdyby drogi były na bieżąco odśnieżane i posypane przynajmniej piaskiem nikt nie interweniowałby w mediach. Więc po co urzędnicy opowiadają takie bzdury?!

Gość • Piątek [22.01.2016, 08:53:03] • [IP: 80.245.176.***]

Popieram gościa z 1:35. To co wygadują pracownicy UM w Wolinie to bełkot. Stan dróg w Wolinie, a szczególnie Chodników jest tragiczny i to w zasadzie wszędzie. Słyszałem, że za odśnieżanie jest odpowiedzialna jakaś firma wybrana w drodze przetargu. Jak zwykle miało być lepiej ale nie wyszło. Ludzie popadało raptem dwa razy w nocy parę centymetrów, a slużby śpią. Zaczynają pracę, gdy śnieg został już ubity przez ludzi i samochody. Wiem bo wychodzę do pracy wcześnie. I jedzie taki tym traktorkiem po chodniku i udaje że spych tylko co (gdzieś o godzinie 13). Ale najgorsze do0 cholery jest to, że w urzędzie jest jakaś osoba odpowiedzialna za nadzór nad tymi pracami, ktoś podpisuje faktury i wciska ciemnotę, że wszystko jest w porządku. G... mnie obchodzi czy droga jest gminna czy powiatowa. Ma nie być ślisko, jak trzeba to posypać i wystawić odpowiednią fakturę do powiatu. Jaki by nie był problem, to urzędnicy zawsze że jest cacy. Panie Burmistrzu kopnij Pan w zad kogo trzeba i niech się bierze do roboty.

Gość • Piątek [22.01.2016, 00:01:35] • [IP: 83.168.86.***]

Ta droga jest gminna. Do gminy należą wszystkie drogi które nie są drogami krajowymi, wojewódzkimi, powiatowymi, lub wewnętrznymi. Nawet gdy droga powiatowa przebiega przez teren miejscowości gminnej to na tym odcinku jest drogą gminną! Burmistrz Wolina ma sztab pracowników z ZGKIM którzy dbają o chodniki wokół urzędu a całą resztę ma w du... Potrafi tylko po wioskach porozwieszać ogłoszenia że mieszkańcy mają obowiązek utrzymywać w porządku chodniki przy posesjach. Cały ZGKIM utrzymywany jest przez mieszkańców. Dlaczego więc nie pracują na terenie całej gminy lecz tylko pod okiem pana Jas... Wystarczy oddalić się dalej od urzędu i widać różnicę!

Gość • Czwartek [21.01.2016, 22:07:00] • [IP: 83.11.182.***]

Ta droga w Kodrąbku jest powiatowa a nie gminna więc obowiązkiem powiatu jest odśnieżanie nie zwalajcie wszystko na gminę. Takich drug jest więcej powiat ma to wszystko w nosie...

Gość • Czwartek [21.01.2016, 21:00:17] • [IP: 31.1.8.*]

co jeszcze może koło gminy odśnieżyć

Gość • Czwartek [21.01.2016, 20:53:28] • [IP: 5.172.252.***]

Co wy za głupoty piszecie!?? Droga ma być przejezdna a nie wyczyszczona do asfaltu.

Gość • Czwartek [21.01.2016, 18:58:31] • [IP: 5.172.238.***]

No tak w Kodrabku nie ma chodników wiec może ludzie drogę powinni odsniezac to jakiś absurd

Gość • Czwartek [21.01.2016, 18:22:35] • [IP: 178.37.143.***]

Ten obowiązek dotyczy też Kodrąbka ?

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■