POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [28.09.2015, 07:34:10] • Dziwnów

Czwarty bieg DLB

Czwarty bieg DLB

fot. Organizator

W sobotni poranek, przy pięknej, słonecznej pogodzie, odbył się czwarty bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników, w tym 7 kobiet. Honorowymi starterami biegu byli :wicemarszałek województwa dr Jarosław Rzepa, były poseł na sejm, szef Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć i wiceprezes ZZ LZS Tomasz Paciejewski. Panowie „starterzy” zrobili sobie akurat krótką przerwę w obradach Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, które odbywały się w dniach 25 -26 września w Dziwnowie.

Uczestnicy Ligi wystartowali od hali sportowej w Dziwnowie i promenadą, ulicami Dziwnowa, ścieżką pieszo -rowerową, następnie lasem biegli do Dziwnówka i dalej do mety.

Czwarty bieg DLB

fot. Organizator

Pętla liczyła 9440 metrów. Bieg wygrał Jarosław Troszczyński /Oborniki/ -37,28 min. przed Przemysławem Troszczyńskim /Łukęcin/-37,29 min. i Tomaszem Magalskim /KB Kamień Pom./-37,30 min. Wśród kobiet zwyciężyła Bożena Jańczak /KB Kamień Pom/ -47,06 min. , druga do mety dobiegła Jolanta Mejka /KB Kamień Pom./ - 47,30, trzecia Dorota Kowalska /KB Kamień Pom./ -47,38 min.

Czwarty bieg DLB

fot. Organizator

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
K2 – Jolanta Paczyńska/Wysoka Kamieńska/ – 55,08 min.
K3- Bożena Jańczak /KB Kamień Pom./ -47,06 min.
K4- Małgorzata Sych /KB Kamień Pom./ – 48,46 min.
K5- Jolanta Mejka /KB Kamień Pom./ – 47,30 min.
M1 – Mateusz Ostapko /Wysoka Kamieńska./ – 41,52 min.
M2- Tomasz Magalski /KB Kamień Pom./- 37,30 min.
M3- Jarosław Troszczyński /Oborniki/ -37,28 min.
M4 – Przemysław Troszczyński / Łukęcin/ - 37,29 min
M5-Grzegorz Materka /KB Kamień Pom./- 41,57 min.
M6- Jan Wolf /KB Kamień Pom./- 47,14 min.

Czwarty bieg DLB

fot. Organizator

Po biegu, przy grillu, ustalono terminy kolejnych biegów w tym roku. 17 października odbędzie się piąty bieg na trasie Dziwnów- Międzywodzie –Dziwnów /6940 m/, zaś szósty, ostatni na trasie Łukęcin – Dziwnówek –Łukęcin /6680 m/ odbędzie się 7 listopada. Organizator składa serdeczne podziękowania pracownikom MOSiK i OSP Dziwnów za pomoc w organizacji biegu.

LUKS „Bałtyk”


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■