POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [10.07.2015, 20:54:37] • Dziwnów

POLSKI GALOPEM. Zapraszamy na wakacje z ojczystym

POLSKI GALOPEM. Zapraszamy na wakacje z ojczystym

fot. Organizator

W dniach od 13 do 17 lipca w czterech miejscowościach (Koszalinie, Pogorzelicy, Dziwnowie i Międzyzdrojach) odbędzie się cykl spotkań ze znawcami polszczyzny, prowadzony pod hasłem „Polski galopem. Wakacje z ojczystym”.

Będą to całodzienne wydarzenia, podzielone na dwie części, w których wezmą udział wybitni językoznawcy, znani felietoniści, artyści oraz autorzy książek dla dzieci i młodzieży.

Pierwszą część, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży, poprowadzi dr hab. Agnieszka Frączek – która w swoich zabawnych wierszach rozprawia się z błędami językowymi, oraz Barbara Kosmowska – autorka nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży. Ponadto lekcji retoryki dla dzieci udzieli dr Aneta Załazińska, współautorka (wraz z Michałem Rusinkiem) książki „Co ty mówisz?! Magia słów czyli retoryka dla dzieci”. Będzie to też okazja do poznania w błyskawicznym tempie, przy pomocy animowanych filmów, dziejów polszczyzny, przedstawionych przez dr Izabelę Winiarską i Jarosława Górskiego.

POLSKI GALOPEM. Zapraszamy na wakacje z ojczystym

fot. Organizator

W drugiej części zobaczymy prof. Jerzego Bralczyka i profesora Jana Miodka w rozmowie z Michałem Ogórkiem i gościnnie dr hab. Katarzyną Kłosińską, którzy będą zastanawiali się nad tym, czy najlepiej na świecie po polsku mówią właśnie Polacy. Kolejne spotkanie organizatorzy zaplanowali z wybitną aktorką a także autorką książek Zofią Kucówną, która przeczyta wybrane fragmenty z XI Księgi „Pana Tadeusza”. Na koniec wieczoru w wykonaniu Krystyny Czubówny – ulubionej lektorki Polaków , usłyszymy baśnie z autorskiej wersji „Baśni” braci Grimm w opracowaniu Philipa Pullmana, które zostały na nowo opowiedziane prostym, precyzyjnym językiem.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Zatrzymać Czas”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2015”.

POLSKI GALOPEM. Zapraszamy na wakacje z ojczystym

fot. Organizator

SPOTKANIA
13.07. – KOSZALIN / Koszalińska Biblioteka Publiczna, plac Polonii 1
15.07. – POGORZELICA / Kompleks Wczasowy SANDRA SPA, ul. Wojska Polskiego 3
16.07. – DZIWNÓW / Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Reymonta 10
17.07. – MIĘDZYZDROJE/ Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Norwida 15


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 5 lipca 2025r. - w sobotę - od godziny 20:00 zapraszamy na teren "Dziekiej Plaży" na ul. Wilków Morskich na IMPREZĘ przy muzyce granej przez lokalnych i zaproszonych DJ-ów ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Kierowcy jadący od strony Międzyzdrojów muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie na rondzie z DW102. Ruch lokalny z Międzyzdrojów do Świnoujścia odbywa się drogą DZ-10 i dotychczasową DK3. Wyjazd z Międzyzdrojów do Szczecina odbywa się już przez nowy węzeł ■