POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [06.06.2015, 16:33:38] • zachodniopomorskie

Pociąg „Błękitny” w godzinę nad morze – Przewozy Regionalne uruchomiły nowe połączenie

Pociąg „Błękitny” w godzinę nad morze – Przewozy Regionalne uruchomiły nowe połączenie

fot. Organizator

58 minut zajmuje podróż IMPULSEM ze stacji Szczecin Dąbie do Międzyzdrojów. Specjalny pociąg Przewozów Regionalnych uruchomiono na długi weekend. W wakacje, czyli od 27 czerwca do 31 sierpnia, mieszkańcy Województwa Zachodniopomorskiego będą mogli już codziennie korzystać z nowego pociągu – tzw. "Błękitnego”.

- Konsekwentne inwestowanie w transport publiczny przynosi efekty. Zachodniopomorskie, m.in. dzięki inwestycji w tańszy w eksploatacji nowy tabor - jest w stanie uruchamiać nowe połączenia. Szybki pociąg nad morze w sezonie letnim, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, ale i turystów. Wierzę, że będą zadowoleni ze standardu, jaki staramy się zapewnić w zachodniopomorskim oddziale Przewozów Regionalnych – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Pociąg ze Szczecina do Świnoujścia odjeżdża ze stacji Szczecin Główny o godzinie 9:25, a do stacji końcowej w Świnoujściu dotrze o godzinie 10.48. Pasażerowie mają również możliwość skorzystania z szybkiego pociągu w drodze powrotnej - odjazd ze stacji Świnoujście o godzinie 18:34 i przyjazd do Szczecina o 19:57. Pociąg oferuje 416 miejsc siedzących a w przypadku wyjątkowego zainteresowania możliwe jest dostawienie 3 składu, tak by dla pasażerów były dostępne aż 624 miejsca siedzące i prawie drugie tyle miejsc stojących. Przejazd oboma pociągami oczywiście według taryfy osobowej, identycznej jak dla pozostałych pociągów. W pociągach jest bezpłatny dostęp do internetu, oraz miejsca i toalety dla osób niepełnosprawnych.

- Po ilości pasażerów widzimy, że pociąg i nowe połaczenia zostały bardzo pozytywnie przyjęte. Spodziewamy się że równie wiele osób, będzie chciało wrócić z długiego weekendu z nad morza właśnie "Błękitnym". W niedzielę, w drodze powrotnej pojadą więc 3 składy - to ponad 600 miejsc siedzących - zapewnia Dyrektor Wydziału Intrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego - Jadwiga Rajkiewicz.

Przewozy Regionalne zwróciły się również z prośbą do pasażerów przewożących rowery by Ci, którzy będą wracać z długiego weekendu w niedzielę.

- Zwracamy się z prośbą do pasażerów którzy z w niedzielę będą wracali z mad morza z rowerami. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny, długi skład którym możemy przewieźć więcej rowerów niż Impulsami. W niedzielę, ten pociąg wyjeżdża ze Świnoujścia o godzine 17:40 - wyjaśnił dyrktor Szczecińskiego oddziału PKP Przewozy Regionalne - Andrzej Chańko.

Atrakcyjny czas przejazdu nowego połaczenia pociągiem "Błekitny" - jest możliwy dzięki modernizacji linii kolejowej, inwestycjom samorządu województwa w nowy tabor i ograniczeniu postojów do największych miejscowości na trasie. Uruchomienie pociągów było możliwe dzięki oszczędnościom. Samorząd Województwa nie musi dopłacać do ich uruchomienia żadnych dodatkowych środków.

Poniżej szczegółowy rozkład jazdy pociągów: obowiązuje do 7 czerwca i od 27 czerwca do 31 sierpnia 2015.

Relacja Szczecin Gł. – Świnoujście:
Szczecin Główny odjazd. 9:25 /
Szczecin Dąbie przyj./odj. 9:38/9:38
Goleniów przyj./odj. 9:54/9:54
Wysoka Kamieńska przyj./odj. 10:13/10:13
Wolin Pom,. przyj./odj. 10:23/10:23
Międzyzdroje przyj./odj. 10:36/10:36
Świnoujście przyj. 10:48

Relacja Świnoujście – Szczecin Gł.
Świnoujście odjazd. 18:34
Międzyzdroje przyj./odj. 18:46/18:46
Wolin Pom. przyj./odj. 18:59/18:59
Wysoka Kam. przyj./odj. 19:09/19:09
Goleniów przyj./odj. 19:27/19:27
Szczecin Dąbie przyj./odj. 19:43/19:43
Szczecin Gł. przyj. 19:57


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 15 listopada br. (sobota) McDonald’s otworzy 600. restaurację pod złotymi łukami w Polsce. Nowy punkt na mapie znajduje się na wyspie Wolin, przy ul. Gryfitów 33A. W dniu otwarcia na gości czekają niespodzianki i specjalne atrakcje dla całych rodzin, w tym upominki, animacje i konkursy z nagrodami ■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■