POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [04.05.2015, 09:07:53] • Międzyzdroje

To była naprawdę wyjątkowa sesja

To była naprawdę wyjątkowa sesja

fot. Andrzej Ryfczyński

Barbara Michałowska i Teresa Purgal otrzymały tytuł " Zasłużony dla Międzyzdrojów". Na niedzielnej sesji rady miejskiej w Międzyzdrojach podsumowano też wyniki gminnego konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym.

3 maja o godzinie 14, w Międzynarodowym Domu Kultury odbyła się IX uroczysta sesja rady miejskiej Międzyzdrojów. Upamiętniono 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nadano też dwa tytuły " Zasłużony dla Międzyzdrojów ".

To była naprawdę wyjątkowa sesja

fot. Andrzej Ryfczyński

Otrzymały je Barbara Agnieszka Michałowska i Teresa Purgal. Tytuły wręczyli burmistrz Leszek Dorosz i przewodniczący rady miejskiej Jan Magda. Były też życzenia i kwiaty. Laureatki podzieliły się z obecnymi wspomnieniami.

To była naprawdę wyjątkowa sesja

fot. Sławomir Ryfczyński

To była naprawdę wyjątkowa sesja. Na sali obecni byli przedstawiciele samorządu gminnego Międzyzdrojów z całego ćwierćwiecza, a więc z czasów kiedy Międzyzdroje ponownie odzyskały prawa samodzielnej gminy.

To była naprawdę wyjątkowa sesja

fot. Andrzej Ryfczyński

Podsumowano też wyniki gminnego konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym "Samorząd Terytorialny - wspólnota mieszkańców" Najlepsi otrzymali nagrody w postaci bonów o wartości 50- 200 złotych.

To była naprawdę wyjątkowa sesja

fot. Andrzej Ryfczyński

Na zakończenie odbył się koncert chóru Canti Giocosi i Impresja pod dyrekcją Anny Sobierajskiej.

To była naprawdę wyjątkowa sesja

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■