POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [04.04.2015, 19:42:03] • Powiat Kamieński

Powiat Kamieński i Świnoujście nie należą już do Polski?

Powiat Kamieński i Świnoujście nie należą już do Polski?

fot. Czytelnik

- Czy Powiat Kamieński wraz z wyspą Wolin nie należy już do Polski? - pyta jeden z Czytelników przesyłając zdjęcia mapy, która znajduje się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. - Jak widać ktoś nie uwzględnił całej wyspy Wolin i Uznam. A może my po prostu przestajemy należeć do Polski? - żartuje Czytelnik.

- To śmieszne, a zarazem smutne, że w tak prestiżowym centrum nauki prezentowane były mapy przedstawiające terytorium Polski bez wyspy Wolin i Uznam - mówi mieszkaniec.

Powiat Kamieński i Świnoujście nie należą już do Polski?

fot. Czytelnik

Pytanie odnośnie braku Wysp na mapie zadaliśmy Rzecznikowi prasowemu Centrum Nauki Kopernik 23.03.2015. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-26 z 26

Goś • Wtorek [07.04.2015, 14:20:03] • [IP: 31.182.88.***]

napiszcie o umowie z Niemcami dot. obszarów zachonich, juz sa zagospodarowywane i nie potrzeba rysunków o zabraniu czy braku wyspy qwolin w RP

Gość • Wtorek [07.04.2015, 09:55:51] • [IP: 77.255.6.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Kaśka • Poniedziałek [06.04.2015, 22:25:17] • [IP: 79.186.215.**]

Przecież ciągle w mediach się mówi, że Szczecin leży nad morzem.Tu jest na to dowód.

Gość • Poniedziałek [06.04.2015, 21:39:20] • [IP: 83.12.180.**]

A Szczecin i większość zachodnoopomorskiego Warszawę w du...ę całuje, co za to? niepamiętają nas. Ps.zgadzam się z innymi, popieram przyłączenie się do sąsiadów zanim warszawka odda się putinowi, tam chociaż moje dzieci miałyby godziwe rodzinne bo w porównaniu do Europy bez wahania śmię twierdzić, że jestem biedaczką... za 100 zł mam im kształcić dzieci by u Komora ulice sprzątały, bo o kasie na nie mogę zapomnieć,

Gość • Poniedziałek [06.04.2015, 20:27:44] • [IP: 79.184.243.***]

No, aby tylko Putin się nie dowiedział, że my jesteśmy bez Pana!Anektuje nas bez jakiegokolwiek sprzeciwu, bo wedle" uczonych" nie należymy do nikogo!Polska nas wywaliła, według niemieckich kartografów też nas tam nie chcą!Kopernik się w grobie przewraca!Tyle kasy, tylu" niby" ponadprzeciętnych umysłowców!Taki błąd udostępniony wszystkim!JA NIE CHCĘ DO ROSJI!!

Gość • Poniedziałek [06.04.2015, 20:00:32] • [IP: 79.186.220.***]

to odajmy cale zachodniopomorskie niemcom

Gość • Poniedziałek [06.04.2015, 19:26:52] • [IP: 31.0.0.***]

Przylaczmy wyspe Wolin do Niemiec bo w tym kraju rzadzonym nieudolnie nic dobrego nas nie czeka

Sława!!!!!!! • Poniedziałek [06.04.2015, 17:02:46] • [IP: 46.171.49.***]

Wolińska Armia Republikańska (WAR) odłączmy wyspę Wolin i Uznam od Polski i zróbmy własne państwo. Warszawka i tak ma nas gdzieś

Gość • Poniedziałek [06.04.2015, 13:12:50] • [IP: 195.205.28.*]

Zgadzam se aby faktycznie zimie zachodnie wróciły (razem z nami) do Niemiec, byłoby na lepiej

Gość • Poniedziałek [06.04.2015, 01:10:57] • [IP: 95.40.138.*]

tania sensacja i kogo to?

Gość • Niedziela [05.04.2015, 20:37:41] • [IP: 37.152.18.***]

Wyspa Wolin i Uznam stwórzmy enklawę, na takiej samej zasadzie jak w Niemczech Hamburg. A tych snobów z Warszawy nie wpuszczajmy, bo i tak te tereny traktują jako tymczasowe. A czy beznas dadzą sobie radę, zobaczymy.

Gość • Niedziela [05.04.2015, 13:50:08] • [IP: 195.205.28.*]

Jestem za, aby te ziemie zachodnie wróciły razem z nami do Niemiec !! bo takiej Polsce życie nie ma żadnego sensu Kraj dla cwaniaków, oszustów, kolesi a nie dla uczciwych ludzi

Gość • Niedziela [05.04.2015, 13:44:05] • [IP: 80.245.177.***]

bo to zielone ludziki juz dzialaja

Gość • Niedziela [05.04.2015, 12:31:41] • [IP: 95.41.41.***]

Jestem za. Zróbmy referendum myślę zę wiekszość z nas bedzie za. Ten kraj nam nic nie daje, u niemca może być tylko lepiej.

Gość • Niedziela [05.04.2015, 12:22:49] • [IP: 81.219.207.**]

Warszawka i media jak zauważyłem od zawsze zajmują się we wszystkich tematach życia codziennego pasem Polski od Gdańska na południe. To dotyczy infrastruktury wszelakiego rodzaju z drogami na czele a skończywszy na prognozach pogody. Są zachłyśnięci sobą a wysyłaliśmy kiedyś cegiełki na odbudowę stolicy, którą to zamknięto dla swoich.

Luna • Niedziela [05.04.2015, 10:04:52] • [IP: 213.158.221.**]

Normalny artykuł. Inny wymienił tylko dwa miasta.

Gość • Niedziela [05.04.2015, 08:40:38] • [IP: 92.1.115.***]

Taka terez wiedze posiadaja obecne wyksztalciuchy, " magistry" z Bozej laski. Tumany nad tumany, ale" madralowac" sie bardzo potrafia i duze pieniadze zarabiac, bo to w koncu fachowcy a, ze glupki to co!

Gość • Niedziela [05.04.2015, 07:50:14] • [IP: 83.25.115.***]

Podlaskie, lubelskie, mazowieckie to zagarnie putin i znowu będą sie uczyć rosyjskiego.więc niema czym sie przejmować..

Gość • Sobota [04.04.2015, 23:27:35] • [IP: 37.152.18.***]

moze i tak byłoby prawidłowo nie ma co płakać na zachodzie byłoby nam lepiej

Gość • Sobota [04.04.2015, 22:19:16] • [IP: 79.186.215.**]

Bie..ona Warszawka niby inteligentna ?

Gość • Sobota [04.04.2015, 22:08:09] • [IP: 83.11.116.***]

i dobrze w końcu coś się będzie działo

Gość • Sobota [04.04.2015, 20:56:01] • [IP: 83.21.190.***]

tak jzu jest bo to biora niemcy a hel ruski

Samael • Sobota [04.04.2015, 20:50:54] • [IP: 46.169.125.***]

Ale warszawka zawsze miała nas w nosie... Oni nie znają tutejszej krainy. Dla nich Szczecin to ostatni (i to nie ciekawy) bastion Polski...Taka jest prawda, wystarczy zapytać tych którzy tam mieszkają...

Gość • Sobota [04.04.2015, 20:34:19] • [IP: 83.21.180.**]

Centrum jest prestiżowe jak jest prestiżowe. A tak wygląda jak miejsce pracy dla żon i mężów polityków! Przecież mogą być idiotami. Kto im zabroni?

Gość • Sobota [04.04.2015, 20:01:34] • [IP: 195.205.28.*]

Za to szczecin lezy nad morzem ;-)

Gość • Sobota [04.04.2015, 19:50:49] • [IP: 83.11.176.***]

Żeby to była szczegółowa mapa, to wtedy można by było się kłócić. Półwyspu Helskiego też nie ma za dużo:) .

Oglądasz 1-26 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■