POGODA

Reklama

Wydarzenia

MOSiR Kamień Pomorski • Poniedziałek [10.05.2010, 14:35:56] • Kamień Pomorski

Bosman Chomino mistrzem Kamienia Pomorskiego w Futsal-u

Bosman Chomino mistrzem Kamienia Pomorskiego w Futsal-u

fot. Wojtek Basałygo

W sobotę, 8 maja 2010 roku na hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrany został wielki finał o tytuł mistrza Kamienia Pomorskiego, kończący XI edycję rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsal-u, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

Przed meczem finałowym doszło do pojedynku o III miejsce – zagrały ze sobą dwie drużyny, które odpadły w rozgrywkach play-off – Bryza Jatki zmierzyła się z zespołem Net-Line Futsal Team. Spotkanie to miało charakter jednostronny i przez większą część spotkania oglądaliśmy liczne ataki w wykonaniu zawodników Bryzy, którzy w pewnym momencie meczu prowadzili już 7:0. Net-Line odpowiedział w końcówce spotkania, strzelając rywalowi dwie bramki, ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2 i trzecie miejsce w XI edycji KALF-u przypadło Bryzie Jatki. Bramki dla Bryzy zdobyli: Wosiakowski Patryk (3), Kupis Damian (2), Majer Karol (2), Kupis Bogran. Bramki dla Net-Line: Kleszczyński Roman i Tarnowski Krzysztof.

Bosman Chomino mistrzem Kamienia Pomorskiego w Futsal-u

fot. Wojtek Basałygo

Mecz finałowy zaplanowany został na godz. 19.00. Po długich bojach ligowych, oraz zaciętej rywalizacji w fazie play-off do wielkiego finału dotarły dwie najlepsze drużyny – Bosman Chomino i Repro Service Pol. Dla Bosmana był to debiut, jeśli chodzi o mecz o tytuł mistrzowski, natomiast Repro po raz trzeci już próbowało sięgnąć po ten zaszczyt. Finał rozpoczął się od bramki strzelonej przez zawodników Repro, które objęło prowadzenie po golu Bartka Korzeniowskiego. Klika minut później po strzale Kuby Woźniaka Bosman doprowadził do remisu. Mimo zaciętej rywalizacji i akcji po obu stronach wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie Bosman ponownie zaatakował i Maciej Bocian podwyższył wynik spotkania na 2:1. Radość „nowicjuszy” nie trwała długo, bowiem po niecelnym podaniu Repro przeprowadziło kontrę i Andrzej Kajzler zdołał doprowadzić do kolejnego remisu. Wtedy stało się jasne, że kolejna bramka może być na wagę zwycięstwa, bowiem obie drużyny prezentowały podobny poziom. Niespełna 6 minut przed końcem spotkania gola na wagę zwycięstwa w najważniejszym spotkaniu XI edycji zdobył Patryk Juncewicz i finał KALF-u zakończył się wynikiem 3:2 dla Bosmana. Mecz finałowy stał na bardzo dobrym poziomie, przybyli kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Finaliści udowodnili, że są godnymi siebie rywalami, że potrafią walczyć do końca w duchu fair-play, po raz pierwszy w finale nie doczekaliśmy się ani jednej żółtej kartki, co pokazuje w odróżnieniu od poprzednich finałów, że można walczyć o najważniejszy tytuł z poszanowaniem swoich rywali, faule zdarzały się i to czasem dość bolesne, taka jest jednak piłka i taki jest sport, większość wynikała z walki, a nie celowej złośliwości. Czy wygrali lepsi? Można mieć różne zdanie na ten temat, w piłce jednak jak w życiu trzeba mieć odrobinę szczęścia. Ogromna radość zawodników Bosmana została uhonorowana medalami i wielkim pucharem mierzącym ponad 85 cm wysokości. Po meczu odbyło się oficjalne zakończenie, w której udział wziął Burmistrz Kamienia Pomorskiego – pan Bronisław Karpiński. Rozdano indywidualne nagrody dla najlepszych snajperów – w II lidze tytuł ten przypadł Piotrowi Sawickiemu z Soccera Gryfice (46 goli), natomiast w I lidze mieliśmy dwóch snajperów – Mateusz Wróbel z Repro Service Pol. i Kamil Grodzki z Net-Line Futsal Team (po 20 bramek w I lidze). Wybrano również najlepszych bramkarzy XI edycji – w II lidze tytuł najlepszego bramkarza wywalczył Paweł Interewicz z Anteru, natomiast w I lidze tytuł ten przypadł Łukaszowi Woźnemu z Bosmana Chomino.
XI edycja kamieńskich rozgrywek to już tylko wspomnienia. Rywalizacja została zakończona, teraz przyszedł czas na przerwę wakacyjną i zasłużony odpoczynek. Nasze rozgrywki rozpoczęliśmy 11 października 2009 roku, a zakończyliśmy 8 maja tego roku. W wyniku tych rozgrywek bezpośredni awans do I ligi Super KALF wywalczyły dwie drużyny gryfickie – Pool-Spa Gryfice i Soccer Gryfice oraz po rozgrywkach barażowych zespół Anter. Spadek z Super KALF-u do II ligi zanotował DarKing oraz Madex Cerkwica. Podczas całych rozgrywek XI edycji zawodnicy biorący udział w rozgrywkach strzelili ponad 1400 goli, zaś sędziowie pokazali 163 żółte kartki i 12 kartek czerwonych.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim dziękuje wszystkim zawodnikom, biorącym udział w sportowej rywalizacji, ich kibicom i sympatykom, a także wszystkim tym, którzy w mniejszy lub większy sposób przyczynili się do tego, aby XI edycja pomyślnie dobiegła do samego końca. Kolejna edycja rozgrywek wystartuje jesienią tego roku. Życzymy zatem spokojnego wypoczynku i udanych wakacji, do zobaczenia w kolejnej – XII już edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsal-u.


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-26 z 26

Gość • Poniedziałek [10.05.2010, 16:37:07] • [IP: 95.40.140.***]

Stachu ile zarobiłeś w Bosmanie ??

Oglądasz 26-26 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■