POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [31.03.2015, 20:56:48] • Powiat Kamieński

Teraz przesyłki poczty polskiej odbierzesz na stacji benzynowej!

Teraz przesyłki poczty polskiej odbierzesz na stacji benzynowej!

fot. kam

Przesyłki operatora narodowego do odbioru na stacjach paliw PKN ORLEN. Poczta Polska z największą siecią placówek nadawczo-odbiorczych w kraju i operator Stacja z Paczką podpisali strategiczną umowę na odbiór przesyłek Poczty Polskiej na stacjach paliw należących do partnera projektu, firmy PKN ORLEN. Dla klientów operujących w segmencie e-commerce oznacza to dostęp do przesyłek 7 dni w tygodniu oraz finalnie możliwość doręczenia e-zakupów w 24 godziny od nadania.

Połączenie potencjału rynkowego oraz logistycznego operatorów – zwłaszcza w kontekście oferty dla sektora e-commerce – otwiera perspektywę współpracy Poczty Polskiej i Stacji z Paczką z największymi, światowymi graczami sprzedaży internetowej.

Już w kwietniu 2015 roku klienci biznesowi Poczty Polskiej będą mogli nadawać przesyłki z możliwością ich odbioru na około 900 stacjach paliw ORLEN, które stanowią równomiernie rozmieszczoną w kraju sieć punktów odbiorczych. Wkrótce usługa będzie również dostępna dla klientów indywidualnych Poczty Polskiej wysyłających paczki za pośrednictwem aplikacji Elektroniczny Nadawca bezpośrednio w placówkach pocztowych. Do końca 2015 roku sieć odbioru przesyłek nadawanych Pocztą Polską w ramach Stacji z Paczką obejmować będzie łącznie około 1100 stacji paliw ORLEN.

Głównym celem współpracy między Pocztą Polską i operatorem Stacji z Paczką jest zapewnienie jak najbardziej dogodnego dla klientów – w skali kraju i jednocześnie w Europie Środkowo-Wschodniej – systemu odbioru przesyłek, szczególnie w odniesieniu do branży e-commerce. Już dziś Poczta Polska, oprócz dostaw kurierskich „door to door”, oferuje w blisko 4200 placówkach pocztowych usługę „odbiór w punkcie” przesyłki paczkowej lub kurierskiej. Dzięki podpisanej umowie operator narodowy znacząco zwiększy potencjał korzystania z usług paczkowych, rozszerzając sieć punktów odbioru przesyłek dla e-kupujących o dodatkowych około 900 lokalizacji na stacjach paliw PKN ORLEN.

W pierwszym etapie sieć będzie obejmowała łącznie ponad 5100 punktów (placówki Poczty Polskiej i stacje paliw PKN ORLEN), spośród których niemal 18% będą stanowiły placówki całodobowe.

Dla Poczty Polskiej strategicznym założeniem biznesowym projektu jest rozwój największej w kraju sieci obsługi przesyłek. Poczta Polska – przez nawiązanie współpracy z operatorem Stacja z Paczką – udostępnia największą w kraju sieć nadawczo-odbiorczą, która jest niemal 5 razy większa niż sieć alternatywnego operatora pocztowo kurierskiego, działającego na polskim rynku. Zakładanym efektem współpracy ma być również wzrost wolumenu przesyłek doręczanych przez Pocztę Polską oraz Stację z Paczką. Możliwości logistyczne operatorów są w tym zakresie 3 lub nawet 4-krotnie większe w odniesieniu do jednego punktu odbioru na stacji PKN ORLEN niż przepustowość alternatywnych punktów odbiorczych dostępnych na rynku.

Na znaczący potencjał wspólnej inicjatywy biznesowej, skutkujący wzrostem konkurencyjności rynkowej operatora narodowego i Stacji z Paczką, wskazuje Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

– Dzięki podpisanej umowie z operatorem Stacja z Paczką chcemy jeszcze mocniej być obecni na rynku e-commerce. Klienci dzisiaj oczekują jak najszerszego wyboru sposobu otrzymania przesyłki. Dlatego równolegle rozwijamy trzy kanały dostępu do naszych usług. Pierwszy to serwis kurierski oferujący usługi door to door dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ramach drugiego skupiamy się na zapewnieniu klientom dostępu do sieci placówek pocztowych wraz z urządzeniami samoobsługowymi. Trzeci segment to możliwość odebrania swoich e-zakupów na stacjach paliw PKN ORLEN i docelowo w punktach odbioru w ramach sieci retailowych – podsumowuje Janusz Wojtas. Usługi paczkowo-kurierskie Poczty Polskiej z opcją „odbiór w punkcie” z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Liczba tak odbieranych przesyłek wzrosła o blisko 500 procent rok do roku. Taki wynik potwierdza to, co już od dłuższego czasu obserwowane na Zachodzie. Klienci chcą odbierać towar szybko i o dowolnej porze, a do tego jeszcze blisko miejsca zamieszkania.

Jak podkreśla Damian Puczyński, prezes zarządu Dazumi Sp. z o.o., operatora Stacji z Paczką – Konsolidacja rynku KEP, jego rozwój i wzrost nie zawsze musi realizować się w drodze przejęć. Nasze doświadczenia biznesowe pokazują, że równie atrakcyjną opcją – tak dla firm z sektora kurierskiego, jak i samych klientów – może być współpraca operatorów, a nie rynkowa rywalizacja. Zwłaszcza, jeżeli każdy z partnerów może wnieść wartość dodaną względem tego, co oferują z osobna. Kluczem do sukcesu jest z pewnością kompatybilność oraz komplementarność usług rozszerzających ofertę każdej ze stron i szukanie takich płaszczyzn współpracy, dzięki którym będziemy mogli zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania na krajowym i międzynarodowym rynku kurierskim.

Połączone możliwości rynkowe Poczty Polskiej i Stacji z Paczką – pod względem: skali, zasięgu działania, osiąganych wolumenów przesyłek w przeliczeniu na jeden punkt nadawczo-odbiorczy oraz całodobowej obsługi paczek w niemal 18% placówek – otwierają perspektywę współpracy z największymi, światowymi graczami sprzedaży internetowej, jak Amazon czy Zalando.

Już dziś usługą Stacja z Paczką zainteresowani są najwięksi klienci biznesowi w tej części Europy, a potencjał biznesowy, technologiczny i logistyczny operatora w pełni pozwala na współpracę z kluczowymi podmiotami z rynku e-commerce. Z kolei połączenie sił Stacji z Paczką i Poczty Polskiej w tym zakresie tworzy nowe, znacznie większe możliwości i kierunki rozwoju dla każdego z operatorów.

– Poczta Polska ma rozpoznawalną markę, wielomilionową rzeszę lojalnych klientów, doświadczenie branżowe oraz infrastrukturę. Z kolei Stacja z Paczką dysponuje strategicznie rozplanowaną – tak terytorialnie, jak i liczebnie – siecią całodobowych punktów nadawania i odbioru przesyłek na stacjach paliw PKN ORLEN, które stanowią doskonałe uzupełnienie sieci placówek Poczty Polskiej. Tym samym połączone siły i potencjał rynkowy Poczty Polskiej oraz Stacji z Paczką pozwalają zakładać, że wspólnie realizowane usługi przyczynią się w perspektywie długofalowej do trójstronnych korzyści – zarówno dla samych operatorów, jak też ich klientów – zaznacza Janusz Wojtas z Poczty Polskiej.

Znaczącą przewagą rynkową sieci udostępnianej przez Pocztę Polską i Stację z Paczką jest lokalizacja punktów nadawczo-odbiorczych dostępnych na terenie całego kraju, zarówno na obszarach miejskich, jak też wiejskich, gdzie dotychczas niezależni operatorzy nie chcieli oferować swoich usług. Sukces projektu Stacja z Paczką rozpoczął się od współpracy z największą siecią stacji paliw w Polsce – PKN ORLEN. Obiekty sieci znajdują się bowiem przy głównych trasach, drogach osiedlowych oraz w ścisłych centrach dużych miast i mniejszych miejscowości. Tym samym – duża liczebność oraz równomierna, strategiczna lokalizacja punktów zapewnia klientom Stacji z Paczką optymalny dostęp do wspólnie realizowanych usług.

– Zmiana trendów konsumenckich sprawia, że systematycznie poszukujemy nowych kierunków rozwoju w oparciu o potencjał sprzedażowo -usługowy naszych stacji paliw. Możliwość obsługi klientów Stacji z Paczką, która rozszerza współpracę o kolejnych partnerów z wielkim potencjałem nadawczo-odbiorczym pozwala liczyć na generowanie systematycznie rosnących przychodów sprzedaży pozapaliwowej. Ten kierunek doskonale wpisuje się w założenia strategiczne PKN ORLEN w odniesieniu do rozwoju segmentu detalu w kierunku obiektów wielofunkcyjnych, uniwersalnych i przyjaznych klientowi – podkreśla Marek Balawejder, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN ORLEN.

Klienci biznesowi Poczty Polskiej – w tym sklepy internetowe – będą mogli korzystać z łączonej oferty odbioru już w kwietniu 2015 roku. W pierwszym etapie współpracy Poczta Polska udostępni możliwość odbioru na stacjach paliw PKN ORLEN przesyłek Kurier48 z terminem doręczenia/wydania 48 godzin.

W ciągu roku Poczta Polska będzie zwiększać funkcjonalność rozwiązania włączając kolejne usługi paczkowe i kurierskie, w tym usługę za pobraniem.


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Piątek [03.04.2015, 11:32:26] • [IP: 83.21.191.***]

no i nareszcie brawo

Gość • Środa [01.04.2015, 15:47:32] • [IP: 79.184.167.**]

Mam nadzieję, że to taki żarcik. Bo jeśli nie to koszmar. Listy na stacji benzynowej leki u szewca a owoce w sklepie żelaznym. Super !!

Gość • Środa [01.04.2015, 13:17:43] • [IP: 195.205.28.***]

Wiadomość jest z 31.03.2015 więc chyba nie żart. A głąby niech dokładnie czytają. Super sprawa dla ludzi kupujących na allegro. Często darmo lub dużo taniej. Kupowałem książki z przesyłką in-post z gratisową przesyłką.

Gość • Środa [01.04.2015, 12:58:06] • [IP: 83.3.210.***]

a i jeszcze jedno odbiór paczki nie ma wpływu na kolejkę. to są skrzynki otwierane kodem z smsa.

Gość • Środa [01.04.2015, 12:54:55] • [IP: 83.3.210.***]

To bedzie na zasadzie paczkomatów zamawiasz przesyłke i wybierasz gdzie sobie ja masz zamiar odebrać! Jeśli to żart to szkoda - pomysł super bo paczkomaty są najczęściej ZA DARMO!

Gość • Środa [01.04.2015, 08:49:43] • [IP: 77.255.19.**]

PRIMA APRILIS :-)

Gość • Środa [01.04.2015, 08:19:06] • [IP: 79.186.59.***]

Dobry żart

Gość • Środa [01.04.2015, 08:05:08] • [IP: 188.29.165.***]

Stacja paliw otwarta 24/7 więc i paczki można będzie odbierać 24/7.

Gość • Środa [01.04.2015, 07:44:52] • [IP: 95.40.136.***]

To gdzie na Pocztowej dystrybutory z ON ?

Gość...j23 • Środa [01.04.2015, 05:10:54] • [IP: 83.8.189.**]

znowu mądre głowy wymyśliły, teraz będzie dopiero burdel, a ten kto to zaakceptował to powinien za to odpowiadać, biedzimy jako kierowcy omijać Orlen szerokim lukiem

Gość • Wtorek [31.03.2015, 23:45:58] • [IP: 31.0.0.***]

SUPER POMYSŁ

Gość • Wtorek [31.03.2015, 23:18:58] • [IP: 82.145.84.**]

Wszyscy którzy narzekają i się wypowiadają na pewno nie przeczytali całego artykułu. Skoro w placówkach Poczty Polskiej sprzedaje się ciastka oraz leki to dlaczego nie odbierać przesyłek na stacjach benzynowych?

Gość • Wtorek [31.03.2015, 23:11:31] • [IP: 83.11.162.***]

Oj wy Paliaki. Jaki wy durny i klutliwy narod. Wan nie trzeba wojny wam wystarczy dać byle temat i sami sie pozabijacie. To bedzie na zasadzie paczkomatów zamawiasz przesyłke i wybierasz gdzie sobie ja masz zamiar odebrać!!

Gość • Wtorek [31.03.2015, 22:04:45] • [IP: 83.21.225.***]

to teraz będę już stal pól dnia żeby zapłacić za paliwo, może tak osobną kasę dla ludzi którzy tankują tylko paliwo a nie robią zakupy i się zastanawiają jaki sos wybrać.

Gość • Wtorek [31.03.2015, 21:59:11] • [IP: 83.21.190.***]

Jestem obywatelem RP mam adres zamieszkania i wymagam dostarczania przesyłek, listów i paczek pod napisany adres. Jak to sobie wyobrażają pomysłodawcy mam się domyślać gdzie i kiedy trafi moja przesyłka, jak mam odebrać, do najbliższej stacji ORLEN mam 20 km. Odezwą się głosy zamieszkaj bliżej stacji lub kup samochód. Są osoby w podeszłym wieku i bez samochodu.

Gość • Wtorek [31.03.2015, 21:55:27] • [IP: 83.21.23.**]

skandal

Gość • Wtorek [31.03.2015, 21:28:04] • [IP: 93.163.77.**]

zajefajnie :) Będę mógł odbierać przesyłki np o 23 a nie czekać na zj. poczcie w kolejce?

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gmina Międzyzdroje: Lubin świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego! 17 maja w Grodzisku odbędzie się festyn historyczny z pokazami wojów, wykładem prof. Sikorskiego i atrakcjami dla całych rodzin. Start o 15:00 – nie zabraknie walk, muzyki, ognia i zabawy! ■