POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [21.03.2015, 15:27:55] • Świnoujście

"Porozmawiajmy o inwestycjach"- czyli obiadek Izbowy z zastępcą prezydenta Barbarą Michalską

"Porozmawiajmy o inwestycjach"- czyli obiadek Izbowy z zastępcą prezydenta Barbarą Michalską

fot. Sławomir Ryfczyński

Północna Izba Gospodarcza w Świnoujściu w miniony czwartek 19 marca br. zaprosiła swoich przedsiębiorców na obiadek Izbowy z zastępcą prezydenta Miasta Świnoujścia Panią Barbarą Michalską.

Spotkanie odbyło się pt. „Porozmawiajmy o inwestycjach” w Hotelu Cesarskie Ogrody ‘’. Pani zastępca prezydenta przedstawiła plan inwestycji w naszym mieście na najbliższy okres, a także lata, koncentrując się głównie na polityce transportowej, rozbudowie dzielnicy nadmorskiej oraz Mulniku.

Ważne dla naszego Miasta jest usprawnienie ruchu drogowego, dlatego też plan zakłada przebudowę ulicy Steyera ( tak aby z ul. Karsiborskiej dojechać bezpośrednio do ul. Jachtowej ), połączenie ulic Jachtowej ze Zdrojową drogą przebiegającą za Parkiem Zdrojowym, ukończenie przebudowy ul. Słowackiego do końca czerwca br., wybudowanie parkingów wielopoziomowych w dzielnicy nadmorskiej i przy ul. Dąbrowskiego, a także plan budowy węzła przesiadkowego na prawobrzeżu skupiającego różne ścieżki transportowe.

"Porozmawiajmy o inwestycjach"- czyli obiadek Izbowy z zastępcą prezydenta Barbarą Michalską

fot. Sławomir Ryfczyński

Program rozbudowy dzielnicy nadmorskiej zakłada – modernizację starej promenady - zagospodarowanie terenu przy Muszli na plac gdzie można by było organizować na przykład Dni Morza, a także postawienie budynku o powierzchni 1000m 2 do zagospodarowania np. sali wystawowej, koncertowej itp. W planach jest również rozbudowa nieruchomości o kolejne co najmniej 10 posesji.
Jest plan rozbudowania nowej promenady o charakterze sensorycznym dla sporu i zdrowia – możemy więc liczyć na więcej placów sportowych itp.

Miasto planuje wyremontować basen Mulnik i udostępnić go przedsiębiorcom, dla których chce postawić hale do zagospodarowania i w dalszym ciągu jest otwarte na propozycje od przedsiębiorców.

Andrzej Lebdowicz Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu przypomniał, że czwartkowy obiadek Izbowy to nie tylko integracja świata biznesu i możliwość poruszenia ważnych dla przedsiębiorców tematów, ale także część charytatywna. Dlatego zgodnie z tą tradycją część dochodu zostanie przekazana dla potrzebujących dzieci z Domu Dziecka w Lubinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [22.03.2015, 16:01:37] • [IP: 94.40.32.**]

A gdzie ten obiadek?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■