POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [05.03.2015, 19:30:35] • Międzyzdroje

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Nowickim

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Nowickim

fot. Czytelnik

Jan Nowicki - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. W latach 1958–1960 studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1964 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. 7 października 1964 zadebiutował w Zaproszeniu do zamku Jeana Anouilha na deskach Starego Teatru w Krakowie, którego aktorem jest do dziś. Na ekranie debiutował w 1963, wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Związany z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami.

Jest wykładowcą PWST w Krakowie, gdzie w latach 1973–1974 był prodziekanem wydziału aktorskiego. W 1998 podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd. Autor książki Między niebem a ziemią – zbiór felietonów-listów publikowanych w latach 1998–2000 na łamach „Przekroju”. Adresatem listów był nieżyjący już twórca Piwnicy pod Baranami Piotr Skrzynecki. Od 2006 członek Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.

1 czerwca 2007 był narratorem w premierowym wykonaniu kantaty Zakochani w Krakowie. Przedstawienie miało miejsce na Rynku Głównym w Krakowie i skomponowane zostało z okazji obchodów 750-lecia lokacji miasta.

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Nowickim

fot. Czytelnik

Jan Nowicki „Białe walce” - „Historię rozpoczyna wspólna podróż pociągiem do Ciechocinka pięciorga kuracjuszy, wszyscy już przekroczyli wiek osiemdziesięciu lat. Nawiązana w pociągu znajomość rozwija się w ciechocińskim sanatorium, by doprowadzić do zaskakującego finału. Każdy z bohaterów jest nieco karykaturalny. Mamy tu emerytowanego polityka o nieco ograniczonym umyśle i poglądach, snobistycznego doktora, entomologa, entuzjastę kleszczy, akuszerkę matkującą pozostałym oraz Mistrza Serafina, duchowego przywódcę ich wszystkich. W ostatniej postaci, nie sposób nie dostrzec autobiograficznych rysów”. Dawniej aktor, teraz przede wszystkim filozof, raczy swoich towarzyszy przypowieściami, z których każda niesie mniej, lub bardziej przewrotny morał.

Spotkanie z Janem Nowicki odbędzie się 9 marca w poniedziałek o godzinie 17.00. Zapraszamy!


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■