Zalążki organizacyjne przyszłej drużyny rozpoczęły się w czasie spotkań grupy młodych mieszkańców Wysokiej Kamieńskiej w lipcu 1965 roku. Luźne projekty i zamiary znalazły pewną formę organizacyjną, dzięki zainteresowaniu trzech osób. Byli to: Wiesław Olech - felczer miejscowego Ośrodka Zdrowia, Jerzy Nowak - kierownik miejscowej piekarni oraz Jan Kaczor - Sekretarz Gromadzki. Ich działania doprowadziły do utworzenia 15 lipca 1965 roku Ludowego Zespołu Sportowego „Znicz” w Wysokiej Kamieńskiej.
Wybrano pierwszy skład Zarządu klubu:
1. Wiesław Olech – Przewodniczący
2. Iskalska Janina – V-ce Przewodnicząca
3. Franciszek Przygodzki – Sekretarz
4. Henryka Glinkowska – Skarbnik
Już we wrześniu 1965 roku drużyna piłki nożnej została zgłoszona do rozgrywek o mistrzostwo klasy „C” grupy 1 w Kamieniu Pomorskim. Zgłoszono 10 drużyn z powiatów: kamieńskiego, goleniowskiego i wolińskiego. Pierwszy mecz wyznaczono na 26 września 1965 roku z Gryfem Kamień Pom. Niestety Znicz przegrał go 5:1. W końcowej klasyfikacji klub zajął 7 miejsce na 8 sklasyfikowanych drużyn w pkt. 4:24 i bramkach 16:26.
A oto skład drużyny w pierwszych rozgrywkach: Jerzy Nowak, Jan Małysza, Ryszard Łużny, Franciszek Przygodzki, Andrzej Feret, Marcin Solski, Jan Zapolski, Jan Pawełczyk, Zdzisław Pawełczyk, Wacław Wesołowski, Wiesław Olech, Edward Drewniak, Leszek Bonecki, Antoni Wojciech.
W sezonie 1967/68 na 10 drużyn Znicz zajął 6 miejsce (pkt. 18:18 br. 47:47). Oprócz piłki nożnej w klubie istniały sekcje piłki siatkowej i tenisa stołowego, które brały udział w rozgrywkach o mistrzostwo powiatu. W późniejszym czasie zawiązała się także sekcja lekkoatletyka. W 1968 r. odbyła się spartakiada młodzieży na szczeblu powiatowym. Znakomicie spisała się drużyna piłkarska zajmując 2 miejsce a mistrzostwo powiatu w lekkoatletyce zdobyli: Barbara Gaj, Iwona Gaj oraz Zbigniew Zdanowicz.
W rozgrywkach sezonu 1968/69 Znicz zajął wspaniałe I miejsce (pkt. 30:2 br. 67:18), co dało historyczny awans do klasy rozgrywkowej „C”. Autorami tego wspaniałego sukcesu byli: Eugeniusz Borczyński, Waldemar Zaręba, Stanisław Kulik, Zdzisław Krawiec, Kazimierz Pawełczyk. Do tego sukcesu dołączyli również nw. zawodnicy, którzy jako pierwsi znaleźli się w podstawowym składzie w historycznym dla nas roku 1965: Tadeusz Kłosowski, Stanisław Kłosowski, Wiesław Olech, Jerzy Nowak, Wacław Wesołowski, Ryszard Bielak, Ryszard Łużny, Henryk Słodowicz, Stanisław Zapolski
Historyczny awans do klasy rozgrywkowej „C” został potwierdzony pismem OZPN Szczecin z 14.07.1969 r. W ten sposób klub został przypisany do I grupy rozgrywkowej, w skład której wchodziło 10 drużyn. W rozgrywkach sezonu 1969/70 Znicz zajął 9 miejsce (pkt. 5:13, br. 25:26.)
W latach 1969/71 klub uczestniczył w rozgrywkach o mistrzostwo powiatu w kilku dyscyplinach: piłka nożna, piłka siatkowa, szachy, warcaby i lekkoatletyka zajmując tam czołowe miejsca wśród najlepszych.
Awans do klasy „B” wymagał utworzenia drużyny juniorów, która rozgrywała przedmecze i była zapleczem drużyny. W sezonie 1970/71 drużyna zajęła już 4 miejsce zdobywając pkt. 16:20. Juniorzy zajęli wysokie 3 miejsce.
W dniu 5 lipca 1970 roku został powołany na bazie koła LZS Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” w Wysokiej Kamieńskiej. Wybrany został nowy skład Zarządu klubu:
1. Jan Kaczor – Prezes
2. Edward Kotyła – V-ce Prezes
3. Henryk Słodowicz – V-ce Prezes
4. Zbigniew Hemperek – Sekretarz
5. Stefan Łóżny – Skarbnik
6. Adam Felczak – Gospodarz
7. Antoni Wojciech – Członek Zarządu
Dziś, z dumą możemy mówić o istnieniu dwóch piłkarskich klubów z tak bogatą i długą historią. Cieszymy się, że w tak małej gminie są ludzie z pasją, dzięki którym takie kluby nadal funkcjonują. Życzmy tegorocznym jubilatom tj. zawodnikom i członkom LKS „Znicz” Wysoka Kamieńska wielu sukcesów i wymarzonego awansu do wyższej klasy.
UMiG Golczewo
Kolejnych 50-ciu lat życzę. Oby klasę wyżej. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy tworzyli i tworzą historię tego klubu. Tylko ZNICZ!!
Piękna historia, jako jej były piłkarz z dumą wspominam, , tamte''czasy, z kilkoma z nich miałem zaszczyt jako najmłodszy jeszcze grać tzn;Jerzym Nowakiem, Ryszardem Łużnym, Wackiem Wesołowskim, Stanisławem i Tadeuszem Zapolskimi, /Waldkiem Zarębą-na zmianę/, Ryszardem Bielakiem i później wielu innymi tu nie wymienionymi.Dzisiejszy Znicz jest kontynuatorem tej pięknej karty i dobrze sobie radzą -powodzenia w rozgrywkach.Pozdrawiam wszystkich byłych i obecnych piłkarzy Znicza
Brawo!
gralem w" Zniczu" na poczatku lat 70 byl to naprawde dobry kolektyw i dobrzy koledzy wszystkich pozdrawiam !! czy bedzi jakies spotkanie??
Marian jest starszy chyba.