POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [15.01.2015, 13:07:28] • Szczecin

Poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości zatrzymani

Policjanci z województwa zachodniopomorskiego ostatniej doby zatrzymali ponad 30 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Większość z nich była poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu, a za sześcioma - wydano listy gończe.

Mundurowi z zachodniopomorskiego garnizonu zatrzymali minionej doby osoby poszukiwane, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Byli to głównie mężczyźni w przedziale wiekowym od 23 do 61 roku życia, którzy trafili do aresztu śledczego lub zakładu karnego na podstawie nakazu doprowadzenia.

Policjanci zatrzymali także dwóch nieletnich. 16 – latka z Łobza została przekazana pod opiekę rodziców, natomiast o rok starszy chłopak ze Szczecina był poszukiwany jako uciekinier z ośrodka. Mundurowi z Dąbia przekazali nieletniego do placówki opiekuńczo- wychowawczej.

Policjanci zatrzymali także sześć osób poszukiwanych listem gończym. Takie zatrzymania miały miejsce na terenie Barlinka, Stargardu, Gryfic, Goleniowa oraz Szczecina.


asp.szt. Anna Gembala


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU - WRZOSOWO w dniach: 2025-08-07 - 2025-08-08, w godzinach: 7 sierpnia od 09:00 do 14:00, 8 sierpnia od 09:00 - do 14:00 Wrzosowo od numer od 23 do 65 ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■