POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [10.01.2015, 07:58:49] • Gmina Międzyzdroje

Jasełka niepełnosprawnych aktorów w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach

Jasełka niepełnosprawnych aktorów  w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Po raz pierwszy niepełnosprawni aktorzy z Ostromic wystawili jasełka w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. W dzisiejszej imprezie uczestniczyło dziesięcioro dzieci z koła teatralno- tanecznego „Niepoprawni Artyści” z Ostromic. Wśród gości byli najmłodsi przedstawiciele z przedszkola, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Międzyzdrojów, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektor i pracownicy Międzynarodowego Domu Kultury, a także rodzice występujących dzieci na scenie.

Przygotowania do dzisiejszych występów trwały ponad miesiąc. Niepełnosprawni spotykali się na próbach i samodzielnie szykowali stroje i oprawę artystyczną jasełek.

Nasi podopieczni pokazali jasełka w tematyce bajkowej. Na scenie byli więc m.in. Józef, Maryja, Jezus, aniołowie, dziewczynka z zapałkami, dzieci, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerf. Wszystkie postacie z bajek niosły dary dla Jezusa. Były też kolędy, piosenki o tematyce świątecznej, ale także znalazły się życzenia noworoczne.

„Być aktorem trudna sprawa, nie każdemu biją brawa” - dla naszych artystów było to wielkie wydarzenie, jak i również przeżycie. W tym dniu, nasi aktorzy musieli wykazać się odwagą występując dla tak dużej publiczności międzyzdrojskiej. Jednak, na ich twarzach gościł uśmiech, radość i wiele innych emocji. Goście za ich występ podziękowali oklaskami, jak i również dobrymi słowami. Niejedna łezka zakręciła w oku wśród zaproszonych mieszkańców.

Na łamach portalu ikamien.pl, aktorzy z koła teatralno- tanecznego „Niepoprawni Artyści” z Ostromic, chcielibyśmy serdecznie podziękować za wspaniała współpracę z państwem. Dzięki waszej pomocy, nasze jasełka nabrały mocy świątecznej, a nasi rodzice i pozostali goście mogli zobaczyć ciężką pracę swoich dzieci.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Barbara • Sobota [10.01.2015, 12:40:12] • [IP: 37.7.73.***]

Wspaniałe dzieciaki

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gmina Międzyzdroje: Lubin świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego! 17 maja w Grodzisku odbędzie się festyn historyczny z pokazami wojów, wykładem prof. Sikorskiego i atrakcjami dla całych rodzin. Start o 15:00 – nie zabraknie walk, muzyki, ognia i zabawy! ■