W Piśmie Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” w numerze 24/1160 z dnia 29 listopada 2014 r. zamieszczono „Ranking wykorzystania środków unijnych”.
W kategorii Miasta mniejsze – wydatki majątkowe finansowane ze środków unijnych gmina Golczewo zajęła wysokie 31 miejsce w skali kraju, co daje nam 2 miejsce w skali województwa zachodniopomorskiego i pierwsze w powiecie kamieńskim. Dane rankingi dotyczą dotacji pozyskanych i wydawanych w latach 2011-2013.
Wydatki majątkowe finansowane ze środków unijnych jako procent wydatków majątkowych ogółem w latach 2011-2013 w gminie Golczewo wyniosły 53,03.
Warto dodać, że w tym samym rankingu w latach 2004-2009 Golczewo plasowało się na 515 miejscu w kraju. Przełom nastąpił po 2007 r., kiedy to wraz z objęciem urzędu przez obecnego Burmistrza pana Andrzeja Danieluka, pozycja naszej gminy systematycznie pięła się ku górze (2007-2011 – 58 miejsce, 2009-2012 – 48 miejsce).
Chciałbym, aby pokazali też miejsca ostatnie. Ciekawi mnie ranking Wolina, bo Jasiewicz wszystko robił z dopłatami unijnymi -- tak mydlił. Według jego relacji -- to właśnie Wolin powinien być w czołówce!! Chyba żle policzyli -- Jasiewicz jak zwykle ma" swoją" rację!!
A radni i mieszkańcy Dziwnowa cały czas byli przekonywane, że to oni liderzy w pozyskiwaniu unijnych środków.
ha ha ha tez mi ranking, podajcie konkretnie jakie środki uzyskała ta gmina i na co to zobaczymy. Wyliczanie miejscówek przez odniesienie wydatków z unii do wydatków inwestycyjnych to pic. Jak ktoś ma bardzo mały budzet i pozyska małą kwotę z unii to ląduje na początku tego" rankingu" i się chwali choć nie ma czym
a za to Kamien moze sie pochwalic ze jest na 5 miejscu na liscie najbardziej zadluzonych miast...gratulacje dla Karpinskiego bo bez niego nie bylo by takiego sukcesu.
CO TO ZA ŚWIĘTA I SYLWESTER BEZ ŚNIEGU A MIAŁO BYĆ TAK FAJNIE I ZIMOWO POPADAŁO NA TROCHE I ZIMA NIE DAŁA WE ZNAKI MIAŁO BYĆ ŚNEG.
Właściwy Burmistrz na właściwym miejscu -tak trzymać Panie Burmistrzu Golczewa.