POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [13.11.2014, 13:49:45] • Kamień Pomorski

Maxus Solo Around – listopad 2014 r.

Maxus Solo Around – listopad 2014 r.

fot. www.zewoceanu.pl

Po dwumiesięcznej w większości samotnej żegludze z macierzystego Dziwnowa Szymon Kuczyński na jachcie Atlantic Puffin dotarł na Wyspy Kanaryjskie. W Radazul na Taneryfie trwają ostatnie prace techniczne przy jachcie. Jeżeli prognozy będą korzystne start do samotnego wokołoziemskiego rejsu nastąpi 23 listopada z sąsiedniej Gran Canarii.

Jacht Maxus 22 w czasie żeglugi z Polski spisywał się bez zarzutów i osiągał bardzo dobre prędkości jak na tak małą jednostkę - do 140 mil na dobę. Stocznia Northman świetnie się spisała przygotowując jacht.
Planowany oceaniczny odcinek z Las Palmas na Gran Canarii na Martynikę to minimum 2700 mil. Puffin powinien pokonać ten odcinek w maksymalnie 4 tygodnie. Będzie towarzyszył flotylli (ponad 200 jachtów) regat ARC. Zamierza poprawić swój prywatny czas samotnego przejścia Atlantyku który wynosi 31 dni. Przed Bożym Narodzeniem Szymon chce być na Karaibach.
W czasie rejsu raz dziennie będzie przekazywana informacja o aktualnym położeniu jachtu za udostępniana na stronie internetowej www.zewoceanu.pl w zakładce „Gdzie jest Atlantic Puffin?”. Ponadto za pośrednictwem facebooka (Zew Oceanu) oraz twittera (@Zew Oceanu) przekazywane będą wiadomości z jachtu. Istnieje możliwość kontaktu z Szymonem przed startem lub w czasie trwania rejsu przez telefon/telefon satelitarny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy – info@zewoceanu.pl.
 
Informacja prasowa
Zew Oceanu


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Czwartek [13.11.2014, 19:15:57] • [IP: 79.184.212.***]

nie głosować na lekarzy ipielęgniarki bo nie ma kto leczyć bo cała służba zdrowia na sesji.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■