POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [26.03.2010, 16:42:56] • Świnoujście

Urzędnicy nie muszą ściągać krzyża. Sąd oddalił wniosek mieszkańca miasta

Urzędnicy nie muszą ściągać krzyża. Sąd oddalił wniosek mieszkańca miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Krzyż w sali sesyjnej świnoujskiej rady miasta zostaje. Szczeciński sąd oddalił wniosek mieszkańca Świnoujścia, który domagał się usunięcia krzyża – informuje Polskie Radio Szczecin.

Lesław Maciejewski oddał sprawę do sądu po tym, jak prezydent i rada miasta odmówili zdjęcia krucyfiksu.

Mężczyzna twierdzi, że to narusza jego dobra osobiste, obraża jego uczucia religijne i narusza zasadę wolności wyznania. Sąd uznał, że Maciejewski nie wykazał, że jego dobra osobiste zostały naruszone. Wyrok jest nieprawomocny. Mężczyzna zapowiedział apelację.


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Samael • Sobota [24.04.2010, 17:46:08] • [IP: 95.40.46.***]

Panie Maciejewski ma Pan 100% racji Urząd jaki by nie był jest tylko urzędem a nie miejscem przeznaczonym do wieszania symboli religijnych!!Prosty przykład wymyślam sobie nową wiarę, która ma na celu oddawanie czci piersią:kobiecym czy też męskim-obojętne.ILU Z WAS BY TO OBURZYŁO JAK BYM POWIESIŁ W URZĘDZIE GOŁE PIERSI??-taki przykład, bo mamy wolność wyznania.Reasumując ma Pan poparcie we mnie i popieram apelację!!

Gość • Poniedziałek [12.04.2010, 13:55:02] • [IP: 83.168.89.*]

panie maciejewski od x czasu wisialy krzyze i nie przeszkadzalo owszem kazdy ma prawo do swojej wiary, ale zdejmujac krzyz to obrarza innych nasluchal sie jeden z drugim i chce w naszym kraju zmieniac b>>>ny!!

Gość • Poniedziałek [29.03.2010, 22:46:52] • [IP: 83.21.93.**]

Do IP: 83.21.148. jestem z Kamienia Pomorskiego i nie Maciejewski. Postępowanie p.Maciejewskiego jest słuszne i ma szerokie poparcie społeczne. Będziemy śledzić dalsze losy tego problemu.

Gość • Poniedziałek [29.03.2010, 21:07:36] • [IP: 83.18.71.**]

Ma racje, że zapowiedział apelacje.Popieram gościa.Czas kleryków dobiega końca.Wszędzie wieszają krzyże a kościoły świecą pustkami.

Gość • Poniedziałek [29.03.2010, 13:07:46] • [IP: 83.21.148.***]

Mnie to bardzo śmieszy, bo na koniec... na ewentualnym pogrzebie prawie kazdego ateisty przemawia ksiądz. Okazuje sie bowiem, ze prawie wszyscy byli wierzacy... Przecież głupio na pogrzebie bez księdza... A poza tym ile ten pan angażuje srodków i ludzi w tą walkę nie wiadomo o co.

Gość • Poniedziałek [29.03.2010, 13:03:52] • [IP: 83.21.148.***]

Panie Maciejewski, daj Pan juz spokój. Nie ma Pan bardziej żałosnego sposobu aby sie lansować?

Gość • Niedziela [28.03.2010, 22:08:42] • [IP: 83.21.93.***]

Do IP: 77.253.157. za przestrzeganie prawa i wolności obywatelskiej można uznać fakt uwolnienia miejsc publicznych od znaków wszelkich innych niż państwowych (godło, flaga, herb). Krzyż powinien znajdywać się w miejscach sakralnych a nie w miejscach gdzie często dochodzi do jego profanacji nawet słownej nie licującej z zachowaniem katolika i jego KULTURĄ.

Gość • Niedziela [28.03.2010, 19:17:15] • [IP: 77.253.157.**]

Nie ma zakazu wieszania innych symboli religijnych, z poszanowaniem innych kultur i religii, jest to właśnie wolność. Zakaz powieszenia krzyża byłby naruszeniem moich praw i wolności.

Gość • Sobota [27.03.2010, 19:46:57] • [IP: 83.26.19.***]

w sklepie Biedronka w Wolinie też wisi krzyż!?

Gość • Sobota [27.03.2010, 12:53:22] • [IP: 83.21.224.**]

Ten wyrok jest złamaniem konstytucyjnych praw obywatelskich, świadczy o klerykalnym charakterze naszego państwa. Gdzie jest konstytucyjna rozdzielczość Państwa od Kościoła w życiu publicznym. Uważam, iż należy wyrok zaskarżyć do Europejskiego Trybunału w Strasburgu. Tak być nie może.

Gość • Sobota [27.03.2010, 12:42:29] • [IP: 77.113.204.***]

Mnie krzyż nie przeszkadza, ale dlaczego wszędzie i w każdym budynku użyteczności publicznej muszą wisieć krzyże, nie rozumiem tego. Jak tacy świeci jesteście to pokazujcie to sami obwieszajcie się krzyżami. Może każdy z tych rajców powinien na piersiach nosić krzyżyk i byłoby po krzyku.

Oglądasz 1-11 z 11
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■