POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [08.08.2014, 13:23:00] • zachodniopomorskie

Uprawiali konopie idyjskie

Uprawiali konopie idyjskie

fot. Policja

Choszczeńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na nieużytkach w okolicach Sławęcina uprawiali konopie indyjskie. W mieszkaniach 22-latka i jego o 2 lata młodszego kolegi funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że w okolicy Sławęcina na podmokłym terenie przy rzece Inie uprawiane są konopie indyjskie. Funkcjonariusze sprawdzając ten teren znaleźli pozostałości po zlikwidowanej uprawie oraz świeże ślady traseologiczne dwóch osób. Idąc za śladami po około 200 metrach zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy wsiedli do zaparkowanego w zaroślach volkswagena. Policjanci wrócili do radiowozu i ruszyli za nimi. Kierowca volkswagena nie reagował na podawane mu sygnały do zatrzymania. Po kilku minutach pościgu funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. 22-latek i jego o 2 lata młodszy kompan zostali zatrzymani. Podczas przeszukania w mieszkaniach obu mężczyzn mundurowi znaleźli marihuanę.

Uprawiali konopie idyjskie

fot. Policja

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani widząc wykaszanie okolicznych łąk obawiali się odkrycia ich działalności i postanowili zlikwidować uprawę. Zabrali tylko najbardziej dojrzałe rośliny a resztę krzaków wyrzucili do wody.

kom. Jakub Zaręba


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątek: Wznowiony ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Po usunięciu drzewa oraz sprawdzeniu stanu sieci trakcyjnej, o godzinie 10:30 wznowiony został ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Na miejscu pracowały służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz pociąg sieciowy. Za pociągi Polregio obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■