POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [20.07.2014, 20:09:20] • Kamień Pomorski

Światowy zlot Polonii żeglarskiej

Światowy zlot Polonii żeglarskiej

fot. kam

Kamieńska Marina stała się miejscem trzydniowego Światowego Zlotu Polonii Żeglarskiej. Zlot odbywa się pod hasłem „Kierunek Polska”. Inicjatorem zlotu jest Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji.

W do Kamienia Pomorskiego przypłynęło 25 jachtów z Austrii, Danii, Kanady, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Szwecji na pokładach których było 70 żeglarzy. Polonusom towarzyszą również Szwedzi - członkowie Svenska Kryssarklubben.

W uroczystym otwarciu zlotu uczestniczył Bronisław Karpiński burmistrz Kamienia Pomorskiego oraz Edyta Matelska prezes zarządu Mariny.

Uczestnicy zlotu zwiedzili zabytki Kamienia Pomorskiego, byli także na piątkowym koncercie 50. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

- Ideą zlotu jest integracja Polaków zamieszkałych w różnych częściach świata, wymiana doświadczeń w pracy, wspólna zabawa, a przede wszystkim wypracowanie nowych projektów – powiedział Henryk Grynfeld z zarządu Yacht Klubu Polonia w Malmö.

mzk


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Poniedziałek [21.07.2014, 22:45:23] • [IP: 89.69.12.***]

Wstyd dla burmistrzów za sprzedany i pusty camping! Gdzie ci ludzie mieli spać i się bawić|?

Gość • Poniedziałek [21.07.2014, 14:50:59] • [IP: 83.8.203.**]

Super impreza, goście byli bardzo zadowoleni - oby więcej jakich zlotów

Gość • Poniedziałek [21.07.2014, 08:32:03] • [IP: 83.11.106.***]

Karpiu nie zaprosił żeglarzy z Kamienia

Gość • Poniedziałek [21.07.2014, 01:05:03] • [IP: 83.8.209.**]

Niestety nie przygotowano dla gości odpowiedniej infrastruktury, jak zwykle obciach miejscowej władzy!

Gość • Niedziela [20.07.2014, 21:11:42] • [IP: 83.20.79.**]

ślicznie to wygląda fajna sprawa powodzenia dla wszystkich razem i każdego osobo pomyślnych wiatrów

Gość • Niedziela [20.07.2014, 20:19:31] • [IP: 95.41.25.***]

miejsce na kemping sprzedane wiec rozbili namioty jak tabor cyganow...

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■