W ramach działań objęto wsparciem 40 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – uczestników zajęć w KIS w Kamieniu Pomorskim, w zakresie doradztwa umożliwiającego uzyskanie wiedzy nt. prowadzenia działalności w sektorze ekonomii społecznej - spółdzielni socjalnej. Projekt koncertował się na przygotowaniu grupy uczestników KIS (40 osób) do uruchomienia i dalszego prowadzenia spółdzielni socjalnej. Klub Integracji Społecznej w Kamieniu Pomorskim pełnił rolę inkubatora, który przygotował swoich podopiecznych do prowadzenia właśnie takiej działalności i wyposażył ich w odpowiednią wiedzę i narzędzia. Brak umiejętności w zakresie zarządzania szczególnym przedsiębiorstwem ekonomii społecznej jakim jest spółdzielnia socjalna, brak wiedzy w zakresie ekonomiki takiej działalności i regulacji prawnych stanowią bariery ograniczające osobom objętym wsparciem KIS prowadzenie działalności w formie spółdzielni socjalnej. Dlatego w ramach projektu przeszkolono osoby tworzące spółdzielnię z tego właśnie zakresu. Uczestnicy otrzymali także wsparcie (w ramach KIS) w formie poradnictwa indywidualnego oraz samopomocowej grupy wsparcia. Zakupiono wyposażenie niezbędne do realizacji w programów zatrudnienia socjalnego przez uczestników KIS, w formie usług związanych z utrzymaniem i konserwacją terenów zielonych. W dniu 25. listopada 2009 odbyło się zebranie założycielskie pierwszej w Kamieniu Pomorskim spółdzielni socjalnej. Spółdzielnia przybrała nazwę Kamieńska Spółdzielnia Socjalna „Warcisław”. Członkami założycielami zostały osoby niepełnosprawne , bezrobotne i Gmina Kamień Pomorski. KSS Warcisław została zarejestrowana w KRS w dniu 04. stycznia 2010 roku.
Poprzez takie i podobne działania Gmina Kamień Pomorski stara się ograniczać występowanie niekorzystnych zjawisk społecznych jak: wysokie bezrobocie, ubóstwo, problemy społeczne rodziny czy dziedziczone przez kolejne pokolenia postawy braku aktywności i korzystania z niezarobkowych źródeł utrzymania (zasiłków pomocy społecznej). Nowe propozycje programowe ujęte w rozliczonym konkursie, odnoszące się do kreowania przez KIS, we współpracy z partnerami społecznymi, nowoczesnych form ekonomii społecznej, wprowadzają nową jakość w realizacji lokalnej polityki społecznej.
Na projektach wzbogacają się jednostki, przejadając unijne pieniądze, tworząc" papierologię" a nic społeczeństwu w zamian nie dając. Słyszałem o" grupach wsparcia" -" pic na wodę"
Komuna wróciła ha ha
Predko, co to indywiduum robi w ratuszu, ciagle jakies nowe gemby nikomu nie piotrzebne, tylko kase biora z naszych podatkow.Pognac ich wszystkich.
spadaj z tym połyskiwaniem- dobrze wiesz, że bez kombinacji gówno dostaniesz ! a taka kombinacja dzieje się naszych oczach. ktoś zakłada fikcyjną firmę aby po czasie dopiero ludzi zatrudnić - tto jest Polska właśnie a nie jakiś normalny kraj
Ludzie co to za informacja, przecież ten, który weźmie dotacje to musi się rozliczyc. To chyba jasne, a tu poczytują sobie to jako sukces!! Kogo Wy ogłupiacie. Zróbcie coś w końcu, a nie banialuki wciskajcie już nie ciemnemu ludowi.
Panie M jeszcze wiosna, lato, jesień i ?? bezrobocieeeeeeeeeeeeeeee
A jaka firma sprząta miasto? Czy to prawda, że prezesem spóldzielni socjalnej jest pan W. Predko?
FAKT TO WSZYSTKO ŚCIEMA - nie ma nikogo na etacie a wygrywają przetargi! teraz pół PGKu trza zwolnić bo przekrętu nikt nie widzi. ciekawe jak niepełnosprawni będą cieli trawę kosiarkami i przycinali drzewa na wysokości?
Pic na wodę! W ramach walki z bezrobociem biorą na staż za marna kasę, wykorzystują i wywalają!
to nie wygląda wszystko tak ładnie jak to opisują. Przez to, że powstała ta spółdzielnia socjalna (do tej pory nie zatrudnia ani jednego bezrobotnego tylko prezesa, vice i radę nadzorczą), to PGK nie dostało zleceń na sprzątanie miasta i pielęgnację zieleni i musiało zwolnić paru pracowników. Czy to jest w porządku?
śmiechu warte i co wam to dało czy da bezrobocie jest i będzie kiedy my młodzi mamy zdobyć doświadczenie jak nikt nie chce przyjąć biorą na staż a po stażu rocznym mówią do widzenia