POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Środa [28.05.2014, 17:37:02] • Gmina Kamień Pomorski

To będzie serce modernizowanej oczyszczalni ścieków

To będzie serce modernizowanej oczyszczalni ścieków

fot. kam

Biologiczny reaktor powstaje w Mokrawicy pod Kamieniem Pomorskim. Będzie likwidował zawarte w ściekach szkodliwe substancje organiczne.

Cały proces rozpocznie się w dwóch wielkich cylindrach o średnicy 18 metrów każdy. Tam woda będzie oczyszczana z wszystkich zawiesin, z których będzie można później produkować nawozy i biopaliwo. Proces oczyszczania zakończy biologiczny reaktor.

To będzie serce modernizowanej oczyszczalni ścieków

fot. kam

- Część instalacji jest już przygotowana do uruchomienia - mówi pełnomocnik projektu Władysław Gliźniewicz. - Z każdym dniem zbliżamy się do momentu uruchomienia tej części reaktora i w zasadzie połowa reaktora z osadnikami wtórnymi da pożądany efekt. Liczymy, że to nastąpi w sierpniu.

To będzie serce modernizowanej oczyszczalni ścieków

fot. kam

Budowa oczyszczalni z reaktorem biologicznym w Mokrawicy pod Kamieniem Pomorskim pochłonie 19 milionów złotych. Połowę kosztów inwestycji pokryje dotacja z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

To będzie serce modernizowanej oczyszczalni ścieków

Fot. Paweł Palica ( fot. Organizator )

Oczyszczalnia będzie gotowa w kwietniu przyszłego roku.

To będzie serce modernizowanej oczyszczalni ścieków

fot. kam

- Część instalacji jest już przygotowana do uruchomienia - mówi pełnomocnik projektu Władysław Gliźniewicz.

Autor: Paweł Palica


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Środa [28.05.2014, 21:43:37] • [IP: 31.1.254.**]

O Boże nasz Guru kochany jak dobrze że jest jak dobrze - zobaczymy jak dobrze że jest przy podatkach w Gminie i rachunku za wodę.

Gość • Środa [28.05.2014, 21:01:23] • [IP: 79.184.192.***]

Reaktor?? a co to doszliscie ze składuje sie w okolicy materaiały radioaktywne

Gość • Środa [28.05.2014, 19:25:55] • [IP: 83.21.223.**]

TAKI CZLOWIEK JAK P.GURANOWSKI BYL POTRZEBNY SZACUNEK

Gość • Środa [28.05.2014, 18:16:53] • [IP: 83.8.2.**]

a moze to Reaktor atomowy?

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Charytatywny Bal Walentynkowy w Międzyzdrojach. Sprzedaż biletów zakończona, cel wsparcia uczniów szkoły ■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■