POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [18.05.2014, 10:13:58] • Wolin

Noc Muzeów w Wolinie

Noc Muzeów w Wolinie

fot. kam

Noc Muzeów przypadająca 17 maja w Wolinie odbywała się jednocześnie w trzech miejscach: w salach wystawowych Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego, w sali konferencyjnej muzeum oraz w Centrum Współpracy Międzynarodowej – Dworek Woliński. Dodatkowo na parkingu Urzędu Miejskiego odbył się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków-ochotników z Kołczewa działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

W salach wystawowych Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego można było zwiedzić stałe ekspozycje wystawowe, natomiast w sali konferencyjnej zorganizowana była wystawa pod nazwą „Rowerowy świat”, a dzieci i nie tylko one mogły zrobić sobie make up, a mówiąc po polsku makijaż. Niektóre charakteryzacje były bardzo oryginalne.

Noc Muzeów w Wolinie

fot. kam

- Twórcą tych niecodziennych eksponatów jest pan Karl-Heinz Wrobel z Heiligenstadt koło Eichsfeld (Turyngia), który tworzył je przez około 40 lat. Dzisiejsza ekspozycja przedstawia jedynie część z około 200 budowli, które w całości zbudowane są z części rowerowych pozyskanych z fabryk produkujących rowery w dawnej Niemieckiej Republice Demokratycznej.

Noc Muzeów w Wolinie

fot. kam

Pan Wrobel budował swoje maszyny-machiny z dużą fantazją i niezwykłą różnorodnością – powiedział Ryszard Banaszkiewicz dyrektor Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego Wolinie. „Rowerowy świat” pana Karla-Heinza Wrobla cieszył się wielkim zainteresowaniem, przede wszystkim dzieci i młodzieży.

Noc Muzeów w Wolinie

fot. kam

W podziemiach Centrum Współpracy Międzynarodowej - Dworek Woliński ciekawość budziła wystawa map Krzysztofa Jerzego Ryby wykonanych na skórach zwierzęcych metodą wypalania, można ją było oglądać przy dźwiękach ciekawej muzyki. - Krzysztof Jerzy Ryba urodził się w 1960 roku w Wolinie.

Noc Muzeów w Wolinie

fot. kam

Malarstwem zajął się 1991 roku w Brazylii, gdzie znalazł się jako emigrant. Otrzymywał zaproszenia do galerii w Nowym Jorku, Rzymie i Warszawy, jednak z zaproszeń tych nigdy nie skorzystał. Malowanie stało się jego głównym źródłem utrzymania powiedział Mateusz Łągiewka z Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego Wolinie.

Noc Muzeów w Wolinie

fot. kam

Noc Muzeów 2014 w Wolinie zakończyła się po północy, już 18 maja.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [20.05.2014, 07:09:41] • [IP: 5.172.246.***]

A ilu was tam było, bo zachwytu w komentarzach nie widać??

Gość • Niedziela [18.05.2014, 21:57:00] • [IP: 79.184.180.***]

Jak zawsze fajna impreza!

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Informujemy, że w dniu 23 stycznia 2025 roku (czwartek) firma MAMMO-MED Sp. z o.o. z Gdańska, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi przeprowadzi w Dziwnowie bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny mammobus, będzie stał w tym dniu na parkingu przy Szkole Podstawowej (w osi ulicy Reymonta) od godziny 9.00. Bezpłatne badania obejmują Panie od 45 do 74 roku życia. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerami telefonów: 61 222 37 00, 583 257 602. ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■