POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.05.2014, 13:07:15] • Wolin

Miał być stadion, są… „pola ryżowe”!

Miał być stadion, są… „pola ryżowe”!

fot. Czytelnik

Tak wolinianie nazywają nowo-powstający stadion miejski. A wszystko przez nowoczesny system nawadniania płyty boiska. To właśnie on sprawia, że plac, na tworzony z myślą o uprawianiu sportu przypomina raczej plantacje naszych skośnookich braci. Na sytuację zwrócił uwagę czytelnik-pan Marek. Zauważył on, że system nawadniania płyty włącza się parę minut po opadach deszczu. W efekcie –płyta boiska zamienia się w krótkim czasie w prawdziwy basen. Działanie systemu czytelnik zilustrował wykonanymi przez siebie fotografiami. Pomijając bezsens takiego mechanizmu, pan Marek zwraca uwagę także na ekonomiczny aspekt sprawy.

„(…)czy to nie marnowanie wody, czy ktoś nie powinien tego nadzorować?”-pyta. Od siebie dodajmy, że warto chyba zwrócić uwagę inwestorowi, iż w tym stanie rzeczy trudno będzie uzyskać odbiór i dopuszczenie boiska do eksploatacji.

Miał być stadion, są… „pola ryżowe”!

fot. Czytelnik

No, chyba, że Urząd w tajemnicy zmienił przeznaczenie boiska na otwarty basen do gry w piłkę wodną… (?) Liczymy na rychłą reakcję i wyjaśnienia ze strony Inspektora nadzoru Budowlanego.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [12.05.2014, 15:41:14] • [IP: 83.21.189.**]

MACIE ODP.O 21;O1

Gość • Poniedziałek [12.05.2014, 12:33:00] • [IP: 83.21.90.***]

Zbiorą ryż będziie kasa na wysuszenie boiska no i burmistrz coś chapnie.

Gość • Poniedziałek [12.05.2014, 11:32:46] • [IP: 79.186.130.***]

Kto jest wykonawcą?

Gość • Poniedziałek [12.05.2014, 11:26:56] • [IP: 178.238.243.***]

Wstyd... będą 3 lata robić to boisko

Gość • Poniedziałek [12.05.2014, 09:05:34] • [IP: 83.12.180.**]

jak by nie było nawet gdy trawnik będzie na6-tkę to nie zastąpi stadionu a swoją drogą gdzie wolin ma zamiar kształcić usportowioną młodzież którą tak kusi naborem do klas sportowych w minionym roku szkolnym piłkarska klasa miała mieć wyjazdy do kołczewa na halę zimową porą bo nie dysponujecie nawet porządną halą, no na transport dla młodych piłkarzy zabrakło funduszy!! i nici nawet sobie nie pograli dobrze zimą a lekkoatleci jacy wam się marzą gdzie będą trenować??zimą rozumiem wokół cmentarza, a resztę roku szkolnego planowane wycieczki na stadion do międzyzdrojów -NIEROZUMIEM Przyszły Rodzic

Gość • Poniedziałek [12.05.2014, 08:07:52] • [IP: 77.253.205.***]

A od kiedy Inspektor nadzoru Budowlanego zajmuje się polami uprawy ryżu?:):) A poważnie. Inspektor to może Wam sprawdzić czy jest na to pozwolenie na budowę i tablica informacyjna. Ale myślę że lepiej będzie dla wszystkich jak nie będzie tego sprawdzał:). A podlewanie i utrzymanie obiektu budowlanego to już nie sprawa PINB.

Gość • Niedziela [11.05.2014, 23:46:50] • [IP: 83.11.163.***]

Aj tam stadion siejcie ten ryż przynajmniej coś z tego będzie:)

Żal • Niedziela [11.05.2014, 21:44:45] • [IP: 83.25.42.***]

CO to za stadion jak chodziliśmy na w-fie to nie kazano nam wchodzić na murawę, żeby trawka się nie zniszczyła. Żałosne.

Gość • Niedziela [11.05.2014, 21:01:01] • [IP: 83.168.85.***]

PANOWIE NIE PANIKUJCIE PO PROSTU ZAWÓR ODPŁYWOWY BYŁ ZAMKNIĘTY, PONIEWAŻ OSZCZĘDZA SIĘ WODĘ, NAGLE ZACZĘŁO PADAĆ I WIĘKSZA ILOŚĆ WODY SKUMULOWAŁA SIĘ NA BOISKU, ZANIM ZACZNIECIE KRYTYKOWAĆ KOGOŚ DOBRZE JEST ZNAĆ FAKTY

Gość • Niedziela [11.05.2014, 20:45:04] • [IP: 83.21.189.***]

Prawie jak na Narodowym :D

Gość • Niedziela [11.05.2014, 19:21:38] • [IP: 83.8.133.*]

To jest przygotowanie do sytuacji takiej jaka była przed meczem z Anglią na nowootwartym Stadionie Narodowym w Warszawie. Tylko kto będzie się ślizgał po tej wodzie?

Gość • Niedziela [11.05.2014, 18:03:22] • [IP: 83.168.85.***]

Kawałek trawy to nie boisko, a już stadionem to tego nazwać nie można : (zwykły, kolejny trawnik, szkoda tylko, że zalany wodą ale w sumie plac zabaw też wodą stoi podczas deszczu ; (Pan Augustyniak pojechał by do Międzyzdrojów zobaczyć jak stadion miejski wygląda, a następnie by się zabrał za pracę :) Jeśli sam nie wie co to stadion :) Ale wierzę, że efekt końcowy będzie do zaakceptowania, a przynajmniej trzymam kciuki :)

Gość • Niedziela [11.05.2014, 17:43:22] • [IP: 83.21.199.***]

Proszę przyjechać na stadion do Wysokiej i zobaczyć prawdziwie nowoczesny system nawadniania, niech się chowają kluby ze znacznie wyższej klasy

Gość • Niedziela [11.05.2014, 17:18:27] • [IP: 5.172.247.**]

Kolejna spaprana robota. Jasiewicz jak Jonasz, czego się dotknie to spieprzy. A najgorzej, że to za ciężkie podatników pieniądze!! Tak się właśnie je trwoni. Tego od dużych liter to widać nieżle pogięło, chyba pracuje w Gminie. Na takiej wodzie to trawa nie urośnie, a grać będzie można dopiero za kilka lat!!

Gość • Niedziela [11.05.2014, 16:55:03] • [IP: 79.184.102.***]

A gdzie jest bieżnia w koło boiska. Czy to już koniec prac.

Gość • Niedziela [11.05.2014, 16:14:11] • [IP: 83.21.194.**]

A WODA WSIĄKNIE I BĘDZIE BOISKO, JAKIE MACIE PROBLEMY?

Gość • Niedziela [11.05.2014, 16:12:56] • [IP: 83.21.194.**]

A CO BURMISTRZ MA STAĆ I PILNOWAĆ PRAC ZWIĄZANYCH Z BOISKIEM, KTOŚ INNY JEST ODPOWIEDZIALNY ZA PRZELANIE WODY. ..

Gość • Niedziela [11.05.2014, 16:10:39] • [IP: 83.21.194.**]

JAKIE POLA RYŻOWE, ZAKRĘCIŁO WAM SIĘ W GŁOWIE, KIJ MA 2 KOŃCE, A BURMISTRZA MACIE DOBREGO

Konrado • Niedziela [11.05.2014, 15:56:30] • [IP: 87.205.70.***]

No ładne zdjęcia Marecki :D

Gość • Niedziela [11.05.2014, 15:10:46] • [IP: 192.168.77.**]

Faktycznie, wczoraj po południu jechałem koło stadionu padał deszcz i podlewanie działało naprawdę stadion wyglądał jak uprawa ryżu, chyba nikt tego nie nadzoruje. Pozdrowienia dla autora.

Gość • Niedziela [11.05.2014, 14:30:55] • [IP: 79.184.22.**]

Jesienią będą wybory samorządowe, widocznie Burmistrz Wolina potrzebuje ryżu zamiast kiełbasy wyborczej.

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■