POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [09.05.2014, 06:49:38] • Wolin

W Wolinie zdychają koty. Ktoś im pomaga? Zobacz film!

W Wolinie zdychają koty. Ktoś im pomaga? Zobacz film!

fot. Czytelnik

W ostatnich trzech tygodniach zdechły u nas z niewyjaśnionych przyczyn cztery koty - pisze do nas mieszkanka Wolina.- Jeden w bazie rybackiej, a trzy żyjące w okolicach katedry. Podobne wypadki miały miejsce wiosną ubiegłego roku.

Wszystkie zwierzęta były pod opieką pracujących i mieszkających tam ludzi, chociaż żyły na wolności - czytamy w liście od naszej Czytelniczki.- To albo początek kociej epidemii lub, co bardziej prawdopodobne, otrucie. Tym bardziej, że podobne wypadki miały miejsce wiosną ubiegłego roku. Ostatniego kota znaleziono 30 kwietnia w stanie agonalnym (patrz: zdjęcia, film). Wielkie serce poszkodowanemu zwierzęciu okazali Ola B. i Marek P. młodzi mieszkańcy Wolina.



Bez chwili wahania odwieźli cierpiącego kota do weterynarz w Goleniowie. Niestety kot nie przeżył. Właściciele psów i kotów powinni ograniczyć wypuszczanie bez opieki swoich ulubieńców, bo i one mogą paść ofiarą. Warto, żeby władze Wolina zleciły policji lub weterynarii wyjaśnienie tej historii zanim dojdzie do kolejnych śmierci zwierząt.

O sprawie poinformowaliśmy magistrat, weterynarię i policję. Czekamy na odpowiedzi.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

viking • Wtorek [13.05.2014, 09:37:29] • [IP: 188.29.40.**]

do skur...na ktory otruł mi psa : jak cie znajde, a znajdę prędzej czy pozniej pozalujesz ze sie urodziles...mam nadzieje ze rozumiesz

Gość • Poniedziałek [12.05.2014, 19:46:20] • [IP: 213.158.216.***]

Dobrze czytać takie wpisy obrońców kotów. Szkoda, że w Kamieniu ludzie tępią koty, ci ludzie co je dokarmiają i dbają o nie to nie mają łatwego życia.:-(

Gość • Poniedziałek [12.05.2014, 18:45:04] • [IP: 82.22.119.***]

[IP: 192.168.77.**] Oj chetnie udzieliłabym informacji ale na pewno nie tutaj :) Zresztą najwazniejsze w tym wszystkim jest to by ten sk$%^&*&^%^&* więcej już nic takiego nie zrobił...

Gość • Niedziela [11.05.2014, 18:34:24] • [IP: 80.245.186.***]

Każdy trujący koty to debil i morderca.Mam nadzieję, że go szczury zeżrą, albo myszy pogryzą.

Gość • Niedziela [11.05.2014, 17:52:20] • [IP: 79.186.166.***]

Jak kot się rozchoruje to trzeba go wyleczyć. Najlepszy jest PARACETAMOL.

Gość • Niedziela [11.05.2014, 07:37:34] • [IP: 5.172.247.**]

Nie wolno krzywdzić zwierząt!! Pan Bóg widzi!! Powiem tak -- obserwuję takich krzywdzicieli od wielu lat i widzę, że w większości " Pan Bóg" im zapłacił za taką" troskę". A tym pachnącym -- co to im zwierzęta śmierdzą mówię - nie wąchaj i uważaj, abyś nogi nie złamał, abyś nie wpadł pod samochód, aby cię nie dopadła jakaś choroba etc.etc.

GośćXXXXXXX33 • Niedziela [11.05.2014, 01:51:11] • [IP: 5.172.246.**]

PAMIĘTAJCIE MORDERCY ZWIERZĄT!! TO NIE TE ZWIERZAKI SĄ WINNE TYLKO ICH NIE ODPOWIEDZIALNI OPIEKUNOWIE!! OSOBA, KTÓRA POTRAFI ZABIĆ BEZBRONNE ZWIERZĄTKO JEST ZDOLNA DOKONAĆ TEGO CZYNU NAWET NA NAS!! PO PROSTU JA TAK TO ODBIERAM...

Gość • Sobota [10.05.2014, 22:24:39] • [IP: 79.184.203.**]

to sobie trzymajcie sierściuchy w domu a nie się smrodzą gdzie popadnie !! wszystkie bezpańskie powinny wyzdychać. .. śmierdzą nic więcej !!

Gość • Sobota [10.05.2014, 21:05:59] • [IP: 192.168.77.**]

[IP: 83.25.211.***]od Małej trzymaj się gnido z daleka a twojego łupa możemy wyprowadzić na szrot razem z tobą a od kotów trzymaj się jak najdalej bez muzga *

Gość • Sobota [10.05.2014, 18:30:12] • [IP: 178.238.243.***]

proponuję zwołać Radę Narodową i powiadomić NATO.

WOLIN • Sobota [10.05.2014, 13:35:39] • [IP: 178.238.243.***]

SAM ZDYCHAJ SMRODZIE, ŻEBY CIEBIE KTOS NIE PORYSOWAŁ BEZ MÓZGU LEPIEJ SAM SIEDZ W DOMU BO TACY JAK TY SA NIEBEZPIECZNI DLA OTOCZENIA CIEMNOTO !!

Gość • Sobota [10.05.2014, 12:31:04] • [IP: 83.25.211.***]

no i niech zdychają !! po co to się szlaja bez wlaściceli tylko śmierdza i rysują lakiery samochodów chociaż by na młej i w okolicy !! trzymac sierście w domu a nie. ..

Gość • Sobota [10.05.2014, 11:51:44] • [IP: 83.25.13.**]

Co za skur*ysyństwo w tym kraju, truć nie winne zwierzęta, niech swojej rodzinie wje*ie tą trutkę do żarcia

Gość • Sobota [10.05.2014, 11:44:47] • [IP: 5.172.247.***]

W innych gminach na sterylizację kotów dają pieniądze dla weterynarzy. Jest tak w Świnoujściu i Międzyzdrojach -- może w innych też. Ale nasi włodarze wolą przenorać na ich własne cele. Nie obchodzi ich los bezpańskich kotów i psów.

Gość • Sobota [10.05.2014, 09:54:45] • [IP: 83.8.59.***]

boże jak tak można to sa zwierzęta nie winne dlaczego ludzie nie maja sera dla zierzat taki gnuj powinien isc śiedzieć za takie znencanie sie widać na zdjeću ze ten kotek cierpi moze w śierodku ale cierpi masakra

Gość • Piątek [09.05.2014, 23:58:37] • [IP: 192.168.77.**]

[IP: 82.22.119.***]jeżeli wiesz kto to zrobił a piszesz w ten sposób że można wywnioskować że wiesz kto jest taką gnidą daj namiary na forum a tej trutki to na 100 % delikwent sam się nażre

Gość • Piątek [09.05.2014, 21:24:46] • [IP: 82.22.119.***]

NIe zachorowały nagle na jakies choróbsko poniewaz 2 pozostałe jakos do tej pory smigaja i ciesza sie dobrym zdrowiem :) A dlaczego?? Bo nie jadły w tym samym miejscu co pozostałe :)

Gość • Piątek [09.05.2014, 20:17:03] • [IP: 79.184.241.***]

Ci ludzie biorą odpowiedzialność za te koty i odrobaczają i leczą jak trzeba. Nie tylko karmią!

Gość • Piątek [09.05.2014, 19:27:39] • [IP: 95.41.56.***]

proponuje zaczekac z oczernianiem;sama mam kota i dokarmiam takze te bezpanskie, wykladajac karme z tylu ogrodu.od wczesnej wiosny moj'domowy'kot ma problemy ze zdrowiem, nie pomoglo lekarstwo wkrapiane do oczu/gentamycyna/, infekcja to przycicha to znow sie odnawia, zauwazylam ze te pozostale koty takze nie sa zbyt zdrowe;nie mozna ich zlapac, najedza sie i zmykaja.jestem przekonana ze populacje kotow dopadla dosc ostra infekcja /bez udzialu trutki wykladanej hipotetycznie przez ludzi/ pozdrawiam z kamienia

Gość • Piątek [09.05.2014, 19:19:43] • [IP: 83.11.250.***]

kto tom trutkę sypie to niech posypie swoim bliskim !!1

Gość • Piątek [09.05.2014, 19:08:50] • [IP: 31.1.204.**]

SERCE BOLI.

Gość • Piątek [09.05.2014, 18:37:03] • [IP: 5.60.15.***]

Piszecie o kotach. Są to bezpańskie koty, zjedzą co znajdą. A jeśli ktoś je dokarmia to taka osoba niech weźmie za zwierzaka odpowiedzialność, szczepienie, odrobaczenie, karmienie, kastracja itp. A jak nie to wszystkie koty bez wyjątku powinny być wyłapane i zawiezione do schroniska.Tak jak to się dzieje z bezpańskimi psami.

Gość • Piątek [09.05.2014, 15:57:15] • [IP: 83.21.200.***]

śliczne

Gość • Piątek [09.05.2014, 15:57:05] • [IP: 83.23.106.***]

co za kretynem trzeba być żeby tak postępować, debile cholerne, najlepiej żeby taki kretyn sam się nażarł tej trutki, dla mnie to nie człowiek który tak postępuje to najgorsza kategoria bydlaka, pamiętaj bydlaku przyjdzie czas że za wszystko zapłacisz z nawiązką, bezkarnie ci to nie ujdzie, Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy

Gość • Piątek [09.05.2014, 14:32:05] • [IP: 5.172.247.***]

Nakarmiłabym takiego tą samą trucizną. Co komu przeszkadzają koty.

Oglądasz 1-25 z 43
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■