POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [09.05.2014, 06:50:14] • Polska

Gumę do żucia wyrzucaj zawsze do kosza na śmieci. Dlaczego?

Gumę do żucia wyrzucaj zawsze do kosza na śmieci. Dlaczego?

fot. internet

Guma do żucia to najpopularniejszy element wchodzący w skład wyposażenia dodatkowego szkolnych ławek, podeszew butów i wielu innych miejsc. Ich pojawienie się na rynku wywołało zamieszanie kompletnie niewspółmierne do rozmiarów owego „środka”, który początkowo miał spełniać rolę zamiennika szczoteczki do zębów.

Publiczne żucie gumy nigdy i nigdzie nie było mile widziane.

To oznaka lekceważenia i braku kultury osobistej. Prawdziwy problem pojawia się jednak w chwili, kiedy należy wyjąć ją z ust. Nie chodzi tu tylko o savoir vivre.

Pierwotnie opakowanie gumy zawierało papierek, w który należało ja zawinąć przed wyrzuceniem. Czynność ta, to nie tylko przejaw dobrego wychowania, ale i troski o środowisko. Gumy do żucia przypadkowo spożywane przez zwierzęta i ptaki działały jak trutka. Sklejone dzioby i wnętrzności skazywały naszych mniejszych braci na śmierć w męczarniach.

Apelujemy - zużytą gumę do żucia zawiń w papier lub chusteczkę i wyrzuć do kosza na śmieci. To okres gdzie ptaki szukają pożywienia!

BOR


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [09.05.2014, 22:30:08] • [IP: 31.61.138.**]

Świetny artykuł.Dbajmy o nasze ptaki, szczególnie o wróbelki ponieważ jest ich coraz mniej.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czwartek, 12 czerwca 2025 roku, godz. 19:00 Koncert upamiętniający stulecie parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim Wstęp wolny Wykonawcy: Meksykański Chór Kameralny "Staccato" Marco Antonio Ugalde – dyrygent W programie muzyka kompozytorów meksykańskich i południowo amerykańskich XX i XXI wieku. Zielinski Singers – USA Richard Zielinski – dyrygent W programie utwory współczesnych kompozytorów amerykańskich i negro spirituals ■