POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [06.05.2014, 09:58:05] • zachodniopomorskie

Uczniowie z Pomorza Zachodniego odkryją sekrety Wolińskiego Parku Narodowego

Uczniowie z Pomorza Zachodniego odkryją sekrety Wolińskiego Parku Narodowego

fot. Organizator

Uczniowie z czterech szkół podstawowych z woj. zachodniopomorskiego wezmą udział w wyprawie do Wolińskiego Parku Narodowego gdzie, jako odkrywcy -reporterzy poznają jego bogactwo. Zajęcia przyrodnicze będą realizowane w ramach programu „Misja Przyroda – edukacja przyrodnicza w parkach narodowych”, którego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Jak przemierzyć las korzystając tylko z tradycyjnej mapy? Jak przeprowadzić badania terenowe i zbadać poziom czystości wody? Już wkrótce odpowiedzi na te oraz inne pytania poznają uczniowie ze szkół w Nowym Worowie, Warnicach, Czarnogłowach oraz Charzynie, którzy wezmą udział w zajęciach realizowanych w Wolińskim Parku Narodowym, w ramach programu „Misja Przyroda”.

„Misja Przyroda” to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z obszarów wiejskich. Jego uczestnicy, po krótkim wprowadzeniu w tematykę projektu podczas zajęć lekcyjnych, wyjadą na tzw. zieloną szkołę do wybranego parku narodowego (w woj. zachodniopomorskim będzie to Woliński Park Narodowy). Podczas pięciodniowych zajęć prowadzonych przez nauczycieli pod opieką pracowników dydaktycznych parków, młodzież wcieli się w rolę odkrywców-reporterów i będzie brała udział w grach oraz zabawach edukacyjnych. Swoje relacje oraz wyniki badań, uczniowie będą zamieszczać na specjalnie dedykowanym profilu na Facebooku – Misja Przyroda (www.facebook.com/MisjaPrzyroda).

–Wszystkie programy realizowane przez naszą Fundację mają na celu przekazywanie uczniom wiedzy w ciekawy i nieszablonowy sposób. „Misja Przyroda” to dobra okazja dla młodzieży do poznania otaczającej ich przyrody i nauki o środowisku naturalnym – mówi Marek Zagórski, Prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. – Chcemy zaszczepić w nich ciekawość otaczającego ich świata, budować postawę proekologiczną,
ale także zwrócić uwagę na piękno przyrody, występującej w ich regionie. W myśl znanego powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, warto już od najmłodszych lat wzbudzać wśród młodzieży zainteresowanie lokalnym dziedzictwem natury – dodaje.

Zajęcia pozalekcyjne w szkołach i parkach będą realizowane w okresie od maja do czerwca br. Po powrocie z parku narodowego, uczniowie przygotują pracę zespołową, której celem będzie zaprezentowanie walorów przyrodniczych swojej okolicy. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w Gazetce „Misja Przyr(g)oda”. Razem z młodzieżą z woj. zachodniopomorskiego, w programie „Misja Przyroda” udział biorą uczniowie 17 szkół podstawowych z woj. podlaskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.efrwp.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU - WRZOSOWO w dniach: 2025-08-07 - 2025-08-08, w godzinach: 7 sierpnia od 09:00 do 14:00, 8 sierpnia od 09:00 - do 14:00 Wrzosowo od numer od 23 do 65 ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■