ikamien.pl • Piątek [18.04.2014, 10:46:14] • Kamień Pomorski
Nie ma zgody rady na rozwiązanie stosunku pracy z radną

fot. Sławomir Ryfczyński
Obrady sesji Rady Powiatu Kamieńskiego 16 kwietnia br., gdyby pokazać graficznie to stopień zaangażowania radnych przy poszczególnych punktach porządku obrad wyglądałyby jak elektrokardiogram pacjenta z wadą serca. Raz spokojnie stabilnie, by za chwilę skoczyć w górę, do końca skali.
Pierwsze oznaki arytmii, i to nie tylko na linii koalicja – opozycja miały miejsce już przy zatwierdzaniu porządku obrad. Pierwszym punktem obrad, poza punktami formalnymi, miało być podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia lub nie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Powiatu Kamieńskiego, Panią Jadwigą Adamowicz. Przewodniczący rady Mateusz Flotyński wnosił o zdjęcie tego punktu z porządku obrad, bowiem na dwa dni przed sesją, w poniedziałek 14 kwietnia do biura Rady Powiatu wpłynęło pismo burmistrza Golczewa Andrzeja Danieluka w sprawie wniosku o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radną Jadwigą Adamowicz. W piśmie tym Burmistrz stwierdza, że rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło w trybie art. 52 Kodeksu pracy, więć cofa przedmiotowy wniosek, prosząc o potraktowanie go jako pismo wyłącznie o charakterze informacyjnym. W tej sytuacji podejmowanie wspomnianej uchwały stało się bez przedmiotowe.

fot. Sławomir Ryfczyński
Taką opinię wyraziła pani radca prawny starostwa twierdząc: - Nie ma wniosku, nie ma uchwały i nie ma tu znaczenia, że uchwała jest już przygotowana, ważne jest to, że wnioskodawca wycofał wniosek o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Powiatu Kamieńskiego, Jadwigą Adamowicz przed rozpoczęciem sesji.

fot. Sławomir Ryfczyński
Jednak mimo tego radni w głosowaniu pozostawili ten punkt w porządku sesji, gdyż jak powiedział radny Dariusz Abramowicz: - Podjęcie tej uchwały powinno być sygnałem, ostrzeżeniem przed stawianiem rady w sytuacji przymusowej. Wpierw zwolnienie, a potem prośba o wyrażenie zgody na zwolnienie. Tak być nie może. Podobnego zdania była część radnych koalicji, w tym zastępca przewodniczącego rady Sebastian Mamzer.

fot. Sławomir Ryfczyński
Radni koalicyjni złożyli także wnioski o zdjęcie z porządku obrad: podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Powiatu Kamieńskiego na lata 2014 – 2020”; podjęcie uchwały w sprawie dokonania oceny rocznej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolinie za rok 2012 oraz podjęcie uchwały w sprawie dokonania oceny rocznej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kamieniu Pomorskim za rok 2012.
W sprawie „Strategii Rozwoju Powiatu Kamieńskiego na lata 2014 – 2020” radny Anatol Kołoszuk stwierdził: - Nie można obradować na czymś, czego nie znamy, materiały jakie otrzymali radni nie jest strategią. Natomiast radny Sebastian Mamzer zgłaszając wniosek o zdjęcie z porządku obrad uchwał w sprawie oceny rocznej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej powiedział: - Od 2004 roku obowiązuje przeprowadzanie tego typu oceny, nigdy tego nie robiono i akurat teraz mamy tego dokonać, tym bardziej że moim zdaniem nie zakończono kontroli w tej sprawie gdyż brak dokumentu potwierdzającego przyjęcia i wykonania zaleceń pokontrolnych.

fot. Sławomir Ryfczyński
Przegłosowano poprawki do porządku obrad i sam porządek obrad sesji. W temperaturze już umiarkowanej przystąpiono do jego realizacji. Przystąpiono do głosowań. W pierwszym głosowaniu radni przyjęli dwie uchwały: w sprawie nie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Powiatu Kamieńskiego, panią Jadwigą Adamowicz oraz w sprawie nie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Powiatu Kamieńskiego, panią Alicją Zalewską-Kubiak.
Ponownie temperatura podniosła się przy dyskusji nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia zadań na rzecz osób niepełnosprawnych w Powiecie Kamieńskim na 2014 rok finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz nad sprawozdaniem Starosty o pracach Zarządu. O tym napiszemy w następnym artykule.
Czas na zmiany Dosyć tego kogel mogel.
RADA POWIATU DO ZMIANY! Już niedługo będą wybory i mam nadzieję, że w nowym składzie nie będzie nikogo ze starej kadry
bicie piany ma się tak do życia jak starostwo powiatowe do problemów powiatu.Cuda wianki wielkanocne i nic więcej
radni jestescie zaj.sci napewno zaglosujemy na wasze listy - WYBoRCZE KOCHAMY TAKIE SWNKI CO DBAJA O KORYTO HRUM HRUM
Radni mają obowiązek podjęcia uchwały w sprawie ewentualnego zwolnienia kogoś spośród ich grona. Inaczej dojdzie do samowoli i odgrywania się zwierzchników w miejscu pracy !
Mmm... a cóż to za zjawiskowe cudo na trzecim zdjęciu? :)
No i dobrze, że na koniec kadencji coraz częściej radni są zgodni. Tak trzymać.
Jedną uchwałę można uchylić prawdopodobnie...