W Kamieniu Pomorskim, Wolinie i Dziwnowie na nabrzeżach wsypywane jest zboże - akcja dokarmiania będzie trwała aż do końca zimy.
Jako pierwszy akcję dokarmiania ptaków w naszym powiecie rozpoczął Kamień Pomorski. Mimo, że burmistrz początkowo był przeciwny dokarmianiu, wskazując na opinię niektórych przyrodników. Później zboże zaczęli wysypywać urzędnicy z Wolina.
- Zakupiliśmy 600 kilogramów zboża i regularnie wysypujemy je nad rzeką. - Nasze kaczki i inne ptaki są naprawdę w dobrej kondycji - mówi Kamil Grodzki z Urzędu Miejskiego w Wolinie. - Mogę zapewnić, że nie pozwolimy im umrzeć z głodu – dodaje.
Od trzech dni ziarnem mogą pożywić się również ptaki w Dziwnowie.
- Akcje będzie trwała długo jak jest to konieczne - zapewnia Anna Błaszczuk z Urzędu Miejskiego w Dziwnowie.
Według większości specjalistów do których dzwoniliśmy akcja dokarmiania powinna trwać aż do ustąpienia mrozów.
- Dokarmiając je latem i jesienią sami doprowadziliśmy do tego, że część z tych zwierząt została - mówi Piotr Maczur z „Ptasiego Azylu”. - Przy takiej zimie te istoty nie maja co jeść. - Dokarmianie ich to nasz obowiązek – dodaje Maczur.
Samorządowcom, którzy rozpoczęli akcję dokarmiania i uszanowali prośby, sugestie mieszkańców oraz naszego portalu serdecznie dziękujemy!