W ostatnich miesiącach do personelu medycznego dołączył urolog lek. med Marcin Gałęzki, a Poradnia urologiczna wzbogaciła się o Uroflowmetr, dzięki któremu w ciągu kilku minut przeprowadzić można m. in. badania pozwalające na zmierzenie poziomu PSA. Wskaźnik ten ułatwia wczesne wykrycie raka prostaty.
„Staramy się zwiększać ofertę i jakość usług medycznym pamiętając nie tylko o kobietach, ale i o mężczyznach” - powiedziała Ewa Pogodzińska Dyrektor PR EMC Instytut Medyczny.
Inwestycje dotyczą nie tylko sprzętu medycznego, ale również infrastruktury technicznej.
Po zakupie nowego agregatu prądotwórczego Szpital wzbogacił się o najnowocześniejszą rozdzielnicę prądu z głównymi wyłącznikami prądu oraz kondensatory mocy biernej, które znacząco zabezpieczają działanie Szpitala w przypadku przerw w dostawach prądu.
Szpital w Kamieniu Pomorskim należy do Grupy EMC Instytut Medyczny. W czerwcu sieć EMC powiększyła się o Szpital w Kwidzynie i obecnie liczy 9 Szpitali i 16 przychodni.
Szpital Zdrowie w Kwidzynie prowadzi 9 Oddziałów: Chirurgiczny, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Urologiczny, Położniczo-Ginekologiczny, Noworodków i Wcześniaków, Dziecięcy, Wewnętrzny, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Kwidzyńska placówka ma około 160 łóżek.
Grupa EMC rozbudowuje istniejące szpitale. Aktualnie prace trwają m.in. w Szpitalu Geriatrycznym w Katowicach oraz w Szpitalu św. Anny w Piasecznie , a także w Szpitalu Bukowiec w Kowarach.
Obecnie w ramach Grupy działają: Szpital św. Anny w Piasecznie , EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Mikulicz w Świebodzicach, Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach, Szpital Bukowiec w Kowarach, Szpital Zdrowie w Kwidzynie. Do grupy należą także: Przychodnia przy Łowieckiej we Wrocławiu, Zespół Przychodni Lubmed w Lubinie, Zespół Przychodni Formica we Wrocławiu oraz EMC Health Care Ltd. w Dublinie.
Szpitale wchodzące w skład Grupy EMC obejmują opieką medyczną ponad 950 tys. mieszkańców województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. W przychodniach w ramach podstawowej opieki zdrowotnej leczy się ponad 90 tys. pacjentów.
80 proc. przychodów naszej Grupy pochodzi z Narodowego Funduszu Zdrowia.
W lipcu EMC Instytut Medyczny pozyskał nowego inwestora, który zapewni Grupie finansowanie strategii polegającej na rozwoju sieci placówek . Jest nim Penta Investments. Fundusz ten jest jednym z wiodących graczy w sektorze opieki zdrowotnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycje w branżę medyczną stanowią ponad 30 proc. aktywów portfela inwestycyjnego. W trakcie ostatniej dekady Penta zainwestowała ponad 400 mln euro i odpowiada za ponad 10 tys. miejsc pracy w tym sektorze w Czechach i na Słowacji.
Na powyższe składają się następujące najważniejsze aktualnie realizowane inwestycje w branży usług medycznych: sieć szpitali Svet zdravia (obecnie 10 szpitali na Słowacji), prywatne przychodnie MediClinic zlokalizowane w Czechach (ponad 110 placówek), przychodnie i kliniki medyczne ProCare (13 placówek na Słowacji).
Ponadto, Penta jest także właścicielem czesko-słowacko-polskiej sieci aptek Dr. Max (ponad 800 aptek zlokalizowanych w Czechach, na Słowacji i w Polsce) oraz udziałowcem jednego z dwóch głównych operatorów ubezpieczeń zdrowotnych na Słowacji - DÔVERA - obsługującej około 1,4 mln klientów.
Drugim największym inwestorem EMC pozostaje PZU.
Więcej informacji udziela:
Ewa Pogodzińska Dyrektor PR
EMC Instytut Medyczny
661300287