ikamien.pl • Środa [20.01.2010, 07:02:46] • Region

W kolejnych miejscowościach można jeździć na łyżwach

W kolejnych miejscowościach można jeździć na łyżwach

Strażacy pomagali wylać lodowisko na boisku we Wrzosowie( fot. Ariel Juszczak )

Już nie tylko w Kamieniu Pomorskim dzieci i młodzież mogą ślizgać się na lodzie. Lodowiska wylano także we Wrzosowie i Międzywodziu.

Ślizganie się na tafli lodu to dla najmłodszych niesamowita frajda. Zadowoleni są także dorośli, którzy wygrzebują z piwnic dawno nieużywane łyżwy. Synoptycy zapowiadają przed nami bardzo mroźne dni.
- Wysiłkiem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzosowie przy pomocy swoich kolegów z OSP Dziwnów i Jarszewo przygotowano teren na placu przy szkole podstawowej, który później zalano wodą – tłumaczy druh Ariel Juszczak.

W kolejnych miejscowościach można jeździć na łyżwach

Mieszkańcy wspólnie ze strażakami wylali lodowisko w Kamieniu Pomorskim( fot. Wojtek Basałygo )

Swoją ślizgawkę mają także mieszkańcy Kamienia Pomorskiego. Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 również strażacy pomogli wylać wodę. Jak się okazuje zrobienie lodowiska wcale nie jest łatwą sprawą. Najpierw trzeba uzyskać pozwolenie od zarządcy terenu na którym chcemy wylać wodę. Później należy utworzyć bandy ze śniegu, tak aby woda nie wylewała się poza boisko. Gdy już poprosimy strażaków o wylanie pierwszej warstwy wody trzeba pilnować, aby nikt nie chodził po naszym nowym lodowisku.

- Pierwszej nocy, zaraz po tym jak strażacy wylali wodę ktoś przespacerował się w poprzek boiska niszcząc zamarzającą wodę – mówi pan Waldemar. - Kolejnego wieczora ogrodziliśmy taśmą teren i wystawiliśmy z kolegami wartę – śmieje się pan Waldek.

W Międzywodziu także mają swoje lodowisko, które powstało na boisku do koszykówki przy świetlicy TPD. Życzymy wszystkim udanej i bezpiecznej zabawy na lodzie.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/841/