ikamien.pl • Czwartek [25.07.2013, 12:32:29] • Kamień Pomorski

Starosta Kiryluk nie pogodziła się z obniżeniem wynagrodzenia

Starosta Kiryluk nie pogodziła się z obniżeniem wynagrodzenia

fot. Wojtek Basałygo

Podczas jednej z majowych sesji rady powiatu, radni zadecydowali o obniżeniu wynagrodzenia staroście Beacie Kiryluk. Od tej pory zamiast 12 100 zł zarabia 8 472 zł. Starosta najwidoczniej nie mogła pogodzić się z decyzją radnych i poprosiła wojewodę o unieważnienie uchwały.

Biuro Wojewody Zachodniopomorskiego dokładnie przeanalizowało sytuację. W piśmie przesłanym w lipcu, stwierdziło, że radni mieli prawo do obniżenia pensji Staroście Powiatu Kamieńskiego.

- Czynności z zakresu prawa pracy wobec starosty, związane z nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy, wykonuje przewodniczący rady powiatu, a pozostałe czynności – wyznacza przez starostę osoba zastępująca lub sekretarz powiatu, z tym że wynagrodzenie starosty ustala rada powiatu w drodze uchwały – czytamy we fragmencie pisma wicewojewody.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/8012/