ikamien.pl • Piątek [12.07.2013, 08:23:09] • Wolin

Wolin: Wystawa rysunku Daniela Strzelczyka i koncert węgierskiej grupy Buda Folk Band

Wolin: Wystawa rysunku Daniela Strzelczyka i koncert węgierskiej grupy Buda Folk Band

fot. Wojtek Basałygo

W dniu 7 lipca, w dworku von Below, odbył się wernisaż wystawy rysunku Daniela Strzelczyka pt. „BANKNOTY”. Daniel Strzelczyk, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się ,rysunkiem, ilustracją plakatem, malarstwem. Artysta w swojej karierze wystawiał prace między innymi w : Niemczech, Turcji, Serbii i Czarnogórze, Słowacji, Czechach, Belgii, Szwecji, Korei, Chinach, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, na Węgrzech.

Jest laureatem wielu nagród, w tym I nagrody, „Prezentacje Artystyczne...” w Szczecinie, otrzymał Nagrodę Galerii podczas Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ”Jaka będę...” w Barcianach i wiele innych. Jest nauczycielem Publicznego Gimnazjum w Wolinie oraz instruktorem zajęć w Ośrodku Kultury Gminy Wolin. Prowadził warsztaty międzynarodowe z udziałem młodzieży z Polski i Niemiec, jego uczniowie próbują swoich sił na wyższych uczelniach artystycznych. Wystawa rysunków pt. „BANKNOTY” po raz pierwszy udostępniona została szerokiej publiczności.

Wolin: Wystawa rysunku Daniela Strzelczyka i koncert węgierskiej grupy Buda Folk Band

fot. Organizator

Gości powitał Zastępca Burmistrza Wolina p. Ryszard Mróz, obecni byli również Honorowy Konsul Węgier p. Artur Balazs oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie p. Jan Frankowski. Wernisaż uświetnił koncert węgierskiego zespołu BUDA FOLK BAND dzięki inicjatywie Honorowego Konsula Węgier oraz Burmistrza Wolina p. Eugeniusza Jasiewicza. O muzykach tego zespołu mówi się , „że urodzili się przy folkowych rytmach”. Członkowie grupy zaczęli wspólnie grać jeszcze w szkole muzycznej, a ich nauczycielami byli wirtuozi o światowej sławie. Zespół gra różne rodzaje węgierskiej muzyki opartej na tradycjach różnych regionów. Dźwięki grane przez Buda Folk Band to tradycja, Etno i współczesność.

Źródło: https://ikamien.pl/artykuly/7932/